Klasa 1: Round up 6 & Our food

Żegnamy się z materiałem z rozdziału 6 czyli pysznym jedzonkiem i przygotowujemy się do sprawdzianu. 

Round up 6W tym tygodniu śpiewaliśmy po raz ostatni piosenkę Munch, munch i bawiliśmy się w różne zabawy, które miały za zadanie utrwalić słownictwo, którego uczyliśmy sie w kwietniu. Na przykład łączyliśmy karty wyrazowe i słowne, albo patrząc na przyklejone do tablicy buźki mówilismy I like / I don’t like.

Round up 6_1Z 1a, która znowu miała w tym tygodniu tylko jedną lekcję dłużej graliśmy w Lunchbox game, zaś 1d zrobiła jedzeniowe żetony i powkładała (na podstawie tego, co usłyszała w nagraniu) jedzenie do śniadaniówek Bud’a i Holly, by następnie zrobić swój własny lunch box i go zapełnić. O ile wycinanie poszło w miarę gładko, to zaginanie kartki okazało się dla niektórych dzieci nie lada wyzwaniem. No, ale koniec końców mieliśmy z czego jeść nasz lunch.

Lunch box

Praca nad Lunch boxPonieważ w nauczycielskich materiałach do kopiowania nie znalazłam szablonu nr 16, musiałam go na prędce stworzyć „tymi ręcami”. Do tego wykonać nauczycielski model, żeby jak zwykle dzieciaki trochę zainspirować, pokazać, że można pudełko ładnie ozdobić, napisać na nim „lunch” albo swoje imię.

Kto ma ochotę ze swoją klasą zrobić pudełko na śniadanie i powkładać tam te wszystkie sandwiches, grapes and crisps to szablon zostawiam TU-> Roundup6_lunchbox.

Our foodDruga w tym tygodniu lekcja (tylko z 1d) to ponownie CLIL- Zintegrowane Nauczanie Językowo-Przedmiotowe, tym razem w połączeniu angielski + edukacja przyrodnicza. Dzieciaki poznały słowa animal (zwierzę) i plant (roślina) i dzieliliśmy produkty na te, które pochodzą od zwierząt i te które pochodzą od roślin. Po rozpakowaniu mojego kosza dzieci mogły kilkanaście razy zadecydować Animal product? or Plant product? i usłyszeć budowane przeze mnie zdania w stylu Eggs come from hens and hens are animals (Jajka pochodzą od kury, a kury są zwierzętami) albo Orange juice is made from oranges and oranges are plants (Sok pomarańczowy robi się z pomarańczy, a pomarańcze to rośliny).

A jak już ustaliliśmy skąd pochodzi pasta (makaron), cheese (ser), crisps (czipsy), tomatoe sauce (sos pomidorowy) i „takie tam” to zajrzeliśmy na plakatową farmę i policzyliśmy ile rzeczy można wyprodukować z roślin tam uprawianych i zwierząt tam hodowanych. A potem zachciało nam się też być farmerami i rozpoczęliśmy pracę nad budową naszych własnych gospodarstw rolnych.

My farm

Sylwias farmPracę plastyczną należy dokończyć w domu: dokolorować, dokleić, dorysować itd., a gotowe gospodarstwo nakleić na kartkę z bloku technicznego i przynieść na lekcję. W środę porównamy kto ma ile zwierząt i kto co uprawia. No i oczywiście zrobimy wystawę naszych prac.

W przyszłym tygodniu dzieci napiszą krótki sprawdzian warto więc w poniedziałek lub wtorek zrobić z dzieckiem krótką powtórkę materiału:

–ponazywać rzeczy na obrazkach w książce lub na kartach obrazkowych (do gry w Snap! lub wykonać własne: dziecko rysuje na karteczkach produkty do jedzenia i picia; w tym czasie rodzic wykonuje karty wyrazowe)
–wykonać dodatkowe zadania w zeszycie ćwiczeń (str. 49, 50)
IMG_7105Mając karty można:
–pobawić się w Snap, Memory lub Bingo
–połączyć karty obrazkowe i wyrazowe w pary
–położyć karty wyrazowe na jednaj stronie kartki, wyrazy po drugiej i połączyć je liniami na kartce
— położyć karty wyrazowe na stole, wyłożyć jedną z kart obrazowych i poprosić dziecko, by nazwało dana rzecz (np. orange juice) i podpisało obrazek (patrząc na literki na kartach wyrazowych), a potem na odwrót: dziecko wykłada kartę, rodzic podpisuje (w miarę możliwości pismem elementarzowym), dziecko sprawdza poprawność;

–można narysować pudełko albo stół, narysować na nim/w nim jedną rzecz (crisps) i poprosić żeby dziecko połączyło rysunek z wyrazem na górze strony (wybierając ze wszystkich ośmiu); potem zamiana: dziecko rysuje coś na stole/w pudełku i to rodzic znajduje wyraz i łączy w parę z obrazkiem.

–na górze kartki piszemy I like I don’t like, na dole kładziemy na kartce obrazek (lub go rysujemy) z wybranym produktem żywnościowymi (np.🍇) oraz buźkę (np. 😀), prosimy by dziecko powiedziało na głos to, co widzi (I like grapes) i połączyło buźkę z frazą I like . Zmiana ról.

Powtórka ma za zadanie utrwalić nazwy poznanych w roz. 6 rzeczy czyli 1. wyćwiczyć rozpoznawanie co jest na obrazku, 2. przypomnieć jak to się nazywa po angielsku, 3. i jak to się pisze (tylko łączenie obrazka z wyrazem lub jego przepisywanie – dziecko nie musi umieć z pamięci odtwarzać pisowni wyrazów).

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 1: Round up 6 & Our food

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s