Klasa 1: Round up 6 & Our Food (online)

Kogo dziś nie było na ZOOMmie to niech koniecznie kliknie TU i pośmieje się z nami słysząc, że marchewki rosną na drzewie, banany są robione z krowy, a udko kurczaka pochodzi od świnki.🤣  Zintegrowane nauczanie językowo-przyrodnicze (CLIL) w całej okazałości! A przy okazji powtórzenie i utrwalenie materiału z rozdziału 6 – Food.

Na początku sprawdziliśmy jak nam idzie śpiewanie piosenki Munch, munch w wersji karaoke (tylko linia melodyczna). Wniosek: idzie nam całkiem nieźle i w sali lekcyjnej dalibyśmy niezły popis. Ale śpiewanie „w onlajnie” jest zabawne, bo dźwięk dociera do dzieci z lekkim opóźnieniem względem tego co ja słyszę z komputera.🤣 Jeśli chcesz możesz teraz sam sobie pośpiewać:

Munch munch song.jpg

W „normalnych czasach” na lekcji powtórkowej robię z dziećmi papierową śniadaniowkę, wycinamy żetony z jedzeniowymi obrazkami i wkładamy je do śniadaniowki zgodnie z tym co słyszymy w zad. 1 na str. 55 podręcznika (sprawdźcie opis lekcji np. TU).

ExTree1_1_55.jpgAle w tym roku wszystko jest inaczej, więc zadanie zrobiliśmy przesuwając elementy na ekranie komputera. Przy okazji trochę poćwiczylismy pamięć, bo trzeba było zapamietać, co do śniadaniówki włożą Bud i Holly. Ale czy jesteśmy w klasie czy w czasie wideokonferencji zawsze w tym miejscu pada pytanie: Co bedzie piła Holly, skoro nic sobie nie wybrała?

Żeby dodatkowo utrwalić materiał dzieci mają do wykonania zadanie powtórkowe w zeszycie ćwiczeń (str. 54/79)

Homework.jpg

A jak już wszystko będzie powtórzone to wchodzimy na stronę Kahoot! i piszemy, oops! znaczy się, klikamy sprawdzian. PIN do gry rodzice dostali w wiadomości w edzienniku.Kahoot quiz.png

W drugie część lekcji zastanawialiśmy się Where does our food come from? – Skąd pochodzi nasze jedzenie? „Ze sklepu.”- zazwyczaj pada odpowiedź. „A skąd ono się bierze w sklepie? Kto je produkuje i z czego?” Żeby to wszystko ustalić dzieliliśmy jedzenie na te pochodzenia roslinnego (animal products) i roślinnego (plant products).

sortingout.png

W sortowaniu pomagały mi dwie plansze i pewnie stąd wzięły się te śmieszne okrzyki na nagraniu z lekcji: „Marchewka? Na drzewo!” czyli tumacząc to na ludzki język = „niech pani położy na planszę z drzewem, bo marchewka jest produktem roślinnym”.🤣

sorting.png

Ale zobaczcie moją minę, jak usłyszałam, że „banany są z krowy”. Ha, ha! Just kidding!🤣

sortingout2.png

Choć trochę usystematyzować wiedzę pomogły mi dwa zadania i piosenka The food we eat z naszego podręcznika oraz slajdy z Twinkl (polecam ich plansze do wydruku, oraz inne CLIL lekcje: Where does chocolate come from?, Where is our fruit from? i wiele innych). Ale czy sie udało, doprawdy nie weim. Może się zdarzyć, że niektórzy nadal będa twierdzić, że pomidory rosną na drzewie.😏

Twinkl WhereFoodFrom.jpg

Our food poster.jpg
Teacher’s Resource Pack, Treetops series, (C) OUP

Na koniec popatrzyliśmy na plakat i zastanowiliśmy się co też ta farma może wyprodukować:
–Can we get eggs from this farm? Yes, because there are hens. And we get chicken meat, too.
–Can we get milk from this farm? Yes, because there are cows. And we can get cheese, too, because cheese is made from milk.
–Can we get pasta from this farm? Yes, they grow wheat here so we can get flour and make pasta
. itd.

Sylwias farmJeśli macie ochotę to zaprojektujcie swoje własne gospodarstwo rolne (zad. 4 str. 56 z podręcznika – Make a farm) i „wyciśnijcie” z niego jak najwięcej rzeczy do jedzenia. jeśli się uda, to przyszłą środę porównamy, kto ile ma zwierząt i kto co uprawia. No i oczywiście zrobimy wirtualną wystawę naszych prac.

Miniplakat może być całkowicie narysowany albo być collage‚m (obrazki do wycięcia T–> ExTree1_MY FARM photocopy master). Nie zapomnijcie plakatu podpisać i mi go przesłać.

My farm.jpg

See you next Wednesday! Bye!
Ms Sylwia

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s