Klasa 0: Let’s go to the farm! (online)

Na dzisiejszej lekcji ZOOM wraz z my little friends z grupy 0B odwiedziliśmy farmę syna starego MacDonalda, young MacDonald’s farm. No bo wiecie: on też ma farmę, a na niej wiele zwierząt. Kogo dziś nie było na ZOOM lekcji, to nagranie oczywiście może zobaczyć TU.

W odpowiedni nastrój do wycieczek wprowadziła nas piosenka Good morning, Mr Rooster! Kliknij play▶️ i przywitaj się:

No to w drogę! Let’s go to the farm! Kliknij play▶️.

Skoro już przypomnieliśmy sobie dzięki piosence nazwy wszystkich zwierząt i odgłosy, jaki wydają, no to idziemy na odwiedzić pana MacDonald’a. Sing along with Paula (and her banjo) Old MacDonald had a farm. Kliknij play▶️.

Ojej, ale co to się stało? Old MacDonald ma tylko cztery zwierzątka na swojej farmie??? No, niestety.😢 Jest już siwy, schorowany i stary, więc nie ma siły gospodarować na dużej farmie. Zwierzęta oddał więc synowi, młodemu panu MacDonaldowi czyli juniorowi. Sobie zostawil tylko cztery zwierzątka – a duck, a horse, a sheep, a cow – i ma teraz więcej czasu na śpiewanie i tańczenie, bo jak widzieliście a wideo, całkiem dziarski z niego staruszek .😮

No to maski na  buzię😷 i idziemy zobaczyć farmę młodego pana MacDonald’a. Let’s visit young MacDonald on his farm. Obejrzysz jeszcze raz film, który nagrałam z naszej wycieczki i policzysz ile zwierząt miał młody pan MacDonald? Kliknij play▶️.

1 dog, 1 cat, 2 rabbits, 2 ducks, 4 cows, 4 bulls, 5 sheep, 4 horses, 4 pigs (+ 7 piglets), 4 goats, 1 turkey, 5 geese, 2 roosters, 2 hens, 7 chicks, 1 peacock, 4 bees = 60

Uff, zmęczyłam się tym chodzeniem po wielkiej farmie, więc idę sobie posiedzieć i odpocząć przy grze w Memory. Ja zrobiłam sobie duże karty (Thank you Twinkl!) żeby je było widać w kamerze i żeby cała grupa mogła w nie ze mną grać, ale ty możesz po prostu dorobić drugi zestaw do kart z gry z poprzedniego tygodnia – po co je marnować?

W przyszłym tygodniu znowu odwiedzimy farmę, ale inną. Słyszałam, ze urodziły się na niej młode zwierzątka. Ciekawe jakie?

See you next Wednesday! Bye!
Ms Sylwia

PS. A może ty też nagrasz (i mi prześlesz) film wideo, na którym pokazujesz swoją (narysowaną) farmę? 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s