Klasa 2: Do not disturb STORY (online)

Do not disturb” czyli nie przeszkadzać taki napis widnieje na zawieszce na budzie Gus’a, naszego ulubionego treetopsowego psa stróżującego. Czy Archie (nasz ulubiony treetopsowy kot) się tym przejął? Chyba niespecjalnie. Ale sprawdźcie koniecznie jak to z tym wszystkim było oglądając historyjkę raz jeszcze.

Mnie osobiście niespecjalnie podoba się zachowanie Archiego, a tobie?

WBK_49.pngSkoro już przypomniałeś/aś sobie historyjkę, to zrób teraz zadanie na stronie 49 zeszytu ćwiczeń: Read and write. Przeczytaj i wpisz wyrazy, które usunięto z dymków w komiksie.

Jak skończysz, to sprawdź swoje odpowiedzi, czytając historyjkę w podręczniku na stronie 50-51.

have got.pngW historyjce wielokrotnie pojawia się fraza I’ve got … (ja mam). Archie na przykład mówi I’ve got a bike (obrazek 1) I’ve got a skateboard (obrazek 5). I’ve got a great idea (obrazek 6), I’ve got a cake (obrazek 10). Ćwiczyliśmy pytanie o rzeczy, które mamy i odpowiadanie na takie pytania na początku naszej ZOOM lekcji. [Oczywiście, jeśli lekcja cię ominęła to nagranie z niej znajdziesz klikając TU.]

W drugiej części lekcji ćwiczyliśmy zaś mówienie o tym, co ktoś ma.

He's got she's got.png

She dla dziewczyny, he dla chłopaka.

He_she.png

A potem, znając regułę, wzięliśmy do ręki lornetkę (binoculars, albo w skrócie binocs), wyśledziliśmy razem z Gus’em Kitty i Archiego i opisaliśmy jakie zabawki mają.

Zrzut ekranu 2020-05-4 o 23.52.52Uzupełnisz jeszcze raz początki zdań w tym zadaniu? Wpisz He’s got albo She’s got.

Zrzut ekranu 2020-05-4 o 20.33.32.png

Na lekcji wyszło nam to tak:

ExTree2_51a.png

OK. No to jesteś gotowy/a, aby zrobić dwa zadania w zeszycie ćwiczeń (str. 50).

Na koniec lekcji pokazałam dzieciom moją kolekcję zawieszek na drzwi (doorknob hangers). Są bardzo przydatne, kiedy chcemy dać innym znać, by nam nie przeszkadzali. Jednak czy posłuchają, to już zupełnie inna sprawa…


Doorknob hangerJeśli chcesz sobie zrobić zawieszkę z obrazkiem z naszej dzisiejszej historyjki kliknij  TU->doorknob hanger, pobierz i wydrukuj szablon, pokoloruj go (może być tak samo jak w naszym podręczniku, ale nie jest to konieczne), potem złóż szablon wzdłuż pionowej kreski (+/- kartkę na pół), sklej i wytnij.

Colour.
Fold.
Glue.
Cut. 

Jeśli nie masz drukarki, to po prostu narysuj podobny kształt na złożonej wzdłuż kartce papieru. Napisz i narysuj co tam ci w duszy gra, a na koniec nie zapomnij napisać DON’T DISTURB!

Zawieszkę, jak sama nazwa wskazuje, zawiesza się na klamce drzwi. Ma ona informować + odstraszać „przeszkadzajów” –  braci, siostry, mamę lub tatę, którzy ciągle wchodzą do pokoju, kiedy ty sobie chcesz w ciszy i spokoju poleniuchować w swoim pokoju. Albo zapominają, że masz lekcję angielskiego na ZOOM lub wideokonferencję z panią wychowawczynią na TEAMS i głośno gadają przez telefon. 😉 Zrób zatem a doorknob hanger i zawieś na klamce, może zrozumieją aluzję…

hangers 2017.png

No to miłego tworzenia.
See you next Tuesday.
Bye!

Ms Sylwia

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s