Poradniki dla rodziców

Poradnik dla Rodziców 1Poradnik dla rodziców, część kursu Treetops, jest to publikacja zawierająca zestaw ćwiczeń jezykowych, które można wykorzystywać podczas wspólnej zabawy i nauki z dzieckiem, aby zwiększyć kontakt dziecka z jezykiem angielskim. Korzystanie z Poradnika nie wymaga od rodziców znajomości języka angielskiego, dodatkowego przygotowania ani specjalistycznej wiedzy.

Kilka zdań od autorki Poradnika, Weroniki Sałandyk:

(ze wstępu) Dlaczego pomagać?

Początek nauki w szkole to przełomowy moment w życiu każdego dziecka. Bez względu na to, czy dziecko miało kontakt z językiem angielskim w przedszkolu czy też nie, nauka w szkole jest nowym doświadczeniem. Warto podjąć starania, aby stała się̨ ona dla dziecka przyjemnością̨, zabawą i radością̨. Ciekawy podręcznik i zaangażowany nauczyciel to ponad połowa sukcesu. Prosimy jednak pamiętać, że jako rodzice, jesteście Państwo dla dziecka największym autorytetem. Dlatego zachęcamy do zaangażowania się̨ w naukę̨ dziecka w domu bez względu na stopień znajomości języka. Zainteresowanie rodziców, pozytywne nastawienie i wsparcie stanowią̨ dla dziecka bodziec do pracy. Z dumą będzie chwaliło się̨, co robiło na lekcji, w jakie gry zagrało lub które słówka i piosenki zapamiętało. Nie możemy zapominać́, że postępy w nauce języka osiąga się̨ stopniowo, małymi krokami, a o sukcesie przesądza często motywacja, dobre nastawienie i przyjemność z poznawania języka. Starajcie się zatem razem z dzieckiem dzielić się jego radością z nauki!

treetops_1_poradnik_dla_rodzicow

treetops_2_poradnik_dla_rodzicow

treetops_3_poradnik_dla_rodzicow

Poradnik Young Treetops 1Niestety Poradnik dla rodziców do nowego wydania kursu Young Treetops, przystosowanego do potrzeb dzieci sześcioletnich oraz do wymogów reformy podręcznikowej wprowadzającej tzw. podreczniki wieloletnie, został jak na razie przygotowany tylko dla rodziców uczniów klasy 1 i obejmuje porady dotyczące tylko do pierwszych czterech rozdziałów*. Oto fragment wstępu:

Zainteresowanie rodziców, pozytywne nastawienie i wsparcie stanowią dla dziecka bodziec do pracy. Z dumą będzie chwaliło się tym, co robiło na lekcji, w jakie gry zagrało lub które słówka i piosenki zapamiętało.

Young Treetops_1_poradnik_dla_rodzicow_units_1_4

*Poniżej opublikowana później druga część poradnika do Young treetops 1 (rozdziały 5-8).

Young_Treetops_1__poradnik_dla_rodzicow_units_5_8

Oxford University Press stworzyło także specjalną strone dla rodziców, Oxford Parents. Znajdziecie tam Państwo artykuły i filmy dotyczące nauki języka angielskiego.

Oxford parents

W strefie „Dla ucznia” znajdują się linki do stron kursowych (Funzone), w tym do podręcznika  Treetops i Young Treetops. Znajdziecie tam Państwo nagrania piosenek, słownik obrazkowy (z wymową), oraz wiele gier i zabaw, które można wykorzystać utrwalając materiał z dzieckiem w domu. Szerzej o tych stronach piszę TU i TU.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s