Update: strona www Young Treetops 1 & 2

Rozpisywałam się wczoraj o Treetops Funzone i nie sprawdziłam, że Oxford University Press wreszcie uruchomiło stronę dla uczniów korzystających z kursu Young Treetops. Dobrze, że p. Iza i bela_mi były czujne i zwróciły mi na to uwagę w komentarzach. Dziś zatem mały update.

Oto link do zasobów dla ucznia ze strony głównej Oxford University Press:

YTreetops str

oraz strona kursowa:

YT Funzone5

Dla poziomu 1, dla Klasy 1, mamy: 1) gry Wiewióra, 2) piosenki Myszki, 3) materiały do pobrania Jeżyka i 4) słownik obrazkowy Bud’a:

YT Funzone

Co znajdujemy jeśli chodzi o pierwszy rozdział, który właśnie realizujemy? Dwie proste gry (posłuchaj i kliknij w obrazek),

YT Funzone3

YT Funzone1

prosty słowniczek obrazkowy, w którym po kliknięciu słyszymy wymowę wyrazów.

YT Funzone2

oraz oczywiście w sekcji Myszki wszystkie piosenki w wersji Sing-Along (podświetla się linijka tekstu, która właśnie jest śpiewana).

YT Funzone6

Do pobrania (Hedgehog downloads) są duże obrazki, które można umieścić jako tapetę komputera oraz arkusz dyplomu ukończenia kursu.

YT Funzone4

Strona startowa dla poziomu 2 Young Treetoops, dla klasy 2, wygląda bardzo podobnie. (Pozostanie dla mnie zagadką, czemu tło jest niebieskie, skoro książka jest zielona 😟). Tak samo jak w poziomie 1, tu też mamy gry Holly, piosenki Myszki, materiały do pobrania Jeżyka i słownik obrazkowy Bud’a:

YT Funzone2-1

Dla rozdziału 1 (Town, miasto), który właśnie kończymy, mamy dwie gry na słownictwo. W grze 1 klikamy w symbol audio, słuchamy nagrania i dopasowujemy (klikamy) w pasujący obrazek.

YT Funzone2-3

Gra 2 jest taka w jaką graliśmy na lekcji: dopasuj zdjęcie miejsca do jego nazwy (na nagraniu):

YT Funzone2-4

W sekcji piosenki Myszki możemy znaleźć wcześniej przez nas śpiewaną Autumn Song oraz zaśpiewać On my bike:

YT Funzone2-5

Oto sekcja słowniczka obrazkowego. Klikamy i możemy usłyszeć wymowę wyrazu. Można też poćwiczyć zapis słów (czy dziecko potrafi prawidłowo przepisać nazwę miejsca z ekranu na kartkę); to dobry trening przed przyszłotygodniowym sprawdzianem. Można sprawdzić czy dziecko dobrze wykleiło w zeszycie swój własny Picture Dictionary – będziemy go sukcesywnie tworzyć dla każdego rozdziału.

YT Funzone2-2

No i sekcja „do pobrania” – trzy tapetki i dyplom:

YT Funzone2-6

Już na oko widać, że zasobów jest mniej niż w poprzedniej wersji i niestety aktywności na poziomie 1 i 2 są bardzo podobne –  miejmy zatem nadzieję, że odsłuchiwanie nagrań i klikanie w obrazki szybko się dzieciom nie znudzą.

W połowie września spawdzałam czy OUP uruchomiło tę stronę i jej nie było, a dziś Viola! jest. Dowód na to, że te zasoby są sukcesywnie przez wydawnictwo dodawane. Może więc z czasem i na tej stronie coś zostanie dodane lub zmienione. Tylko mam małe pytanie: Komu przeszkadzało nazwać tę stronę Young Treetops Funzone? „Strefa zabawy” to fajna nazwa, prawda? Łatwiej by się googlowało. I dzieciakom też byłoby łatwiej powiedzieć „Podoba się wam ta gra? Poproście rodziców, żeby z wami pograli na Young Treetops Funzone, a nie „Poproście rodziców, żeby weszli z wami w internecie na stronę dla ucznia korzystającego z kursu Young Treetops”. 😟

PS. Wiodące kursy OUP mają też osobne strony z zasobami dla rodziców, Oxford Parents. Niestety prace nad Young Treetops parent’s site nadal trwają. Póki co można poczytać poradniki, np. Posługiwanie się językiem angielskim w domu (od 6 do 10 lat).

Oxford parents

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s