Klasa 3: Circus at Treetops Castle (online)

Dziś z okazji turnieju na zamku (Castle Tournament), przybył do Treetops Kingdom cyrk (the Treetops Circus). Występują w nim, oczywiście, tańczący słoń (an elephant), skaczący przez obręcz tygrys (a tiger), robiąca żarty z publiczności małpka (a monkey), ale też, uwaga! uwaga! królewski łabędź (a swan) i lis (a fox). Hmmm, interesting…

Na początek powtórzymy nazwy wszystkich cyrkowych zwierząt, które dziś poznaliśmy. [Nagranie z dzisiejszej lekcji ZOOM znajdziesz TU.] Kliknik play, wskazuj paluszkiem zwierzęta od 1-8 i powtarzaj ich nazwy.

ExTree3_71_1.jpg
Expore Treetops 3, p. 71

Mimo, że obrazek w naszym podręczniku jest całkiem spory, to już zwierzątka na nim są malutkie. Can you see a monkey? Can you see a parrot? No? Zabawa zaproponowana przez Rachel w zadaniu 3 nie jest zatem bez odpowiedniego powiększenia zadaniem łatwym.Zrzut ekranu 2020-05-3 o 22.25.07.png

Do zgadywanki wykorzystałam więc slajdy ze zdjęciami rozmaitych „wersji” zwierząt, których nazwy, wymowę i pisownię właśnie się uczymy. Lew jest solo, z rodziną i w wersji śnieżnej:
What is it? It’s a lion. What colour is the lion? It’s brown and black.
What are these? Lions. A mummy, daddy and baby lion.
What is it? It’s a lion. It is brown and black? No, it’s white.

Wild animals_photos_discussion.png

Hey! Stop scribbling on my slides! Hej, hej. Uprasza się o niegryzdanie na moich slajdach! No, niestety jak ćwiczenie trwa za długo, to niektórym zaczyna się nudzić i szukają dodatkowych atrakcji. 😉

doodles.png

Trochę trudno się dziwić –  życie w lockdown’ie to nie jest normalna rzeczywistość. Gdzie dzieciaki mają się przed sobą nawzajem popisać jeśli nie na lekcji online??? (Ale jeśli któryś z nauczycieli ma dosyć bazgrania, to TU można się dowiedzieć jak zablokować tę funkcję albo co zrobić, by wiedzieć kto nam rozrabia na lekcji.)

Po poprzedniej lekcji jednym z zadań domowych było zrobienie kart obrazkowych. Dziś wykorzystaliśmy je do gry w Bingo – jedna runda obrazkowa, a przy drugiej nazwę wywoływanego zwierzęcia trzeba było odczytać.

Bingo time.png

Dzieci mają miniflashcards, zaś ja mam oczywiście karty duże, żeby z najdalszego miejsca sali lekcyjnej było je widać. Teraz muszę uważać, bo laminat daje odblask i trzeba je do kamerki ustawiać pod kątem.

flashcards.png

Pokazywałam już w opisie lekcji w zeszłym tygodniu jak niektóre dzieci już w czasie lekcji chwaliły się swoimi zwierzakami-przytulakami. Dzisiaj pokazałam wszystkim kolekcje Borysa i Zosi (przesłane w zeszłym tygodniu). Zdecydowanym atutem zdalnej edukacji jest to, że mogliśmy te wielkie kolekcje zobaczyć.  Wow! Look at these animal collections!

collections.jpg

A oto fragment kolekcji dzieciaków z klasy 3c. Zwierzaki przydały się przy śpiewaniu piosenki What do you see? song – Wild Animals, którą poznaliśmy w poprzedni poniedziałek.

collections.png

Po dzisiejszej lekcji poprosiłam dzieci, żeby wykonały zadanie z zeszytu ćwiczeń (str. 58) – ćwiczymy w nim pisownię nowych wyrazów oraz powtarzamy kolory. Nie ma jednej poprawnej wersji tego ćwiczenia, bo np. papuga, niedźwiedzie, węże, a nawet tygrysy czy też łabędzie mogą być przecież w naturze w różnych kolorach. Jeśli jednak zwierzęta będą miały kompletnie wymyślone kolory, to dodaj, proszę, u góry strony napis „CRAZY JUNGLE”, żeby nie było wątpliwości, że ci się zupełnie pomieszało i nie wiesz, że słoń jest szary, a nie różowy. 😉

Wbk_58_homework.jpg

Chętni mogą również pograć w dwie gry na Kahoot’a: prostszą (tylko to, co robiliśmy na dwóch ostatnich lekcjach) – Wild animals (PIN 04786855) oraz trudniejszą (więcej różnych zwierząt egzotycznych) – More Wild Animals (PIN 0553616). Obie gry są dostępne do końca maja.

Kahoot_Animals.jpg

Możesz też wejść na moje fiszki na Quizlet, pouczyć się, poćwiczyć pisanie, zagrać w dopasowywanie (Memory) albo grawitację. Opcji jest sporo.

Quizlet Wild Animals.jpg

See you next Monday. 
Bye!

Ms Sylwia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s