Klasa 1: Trochę inne zadanie domowe

Gra Food Snap okazała się hitem czwartkowej lekcji w 1d, więc zachęcam rodziców, by pograli z dzieciakami także w domu – wystarczy wyciąć karty z szablonu, który dzieci otrzymały na lekcji. Oto przypomnienie zasad: karty tasujemy i rozdajemy po równo pomiędzy dwóch graczy. Stosik trzymamy w ręce lub kładziemy przed sobą (obrazkiem do dołu). Równocześnie wykładamy przed sobą po jednej karcie i mówimy, co widać na obrazku lub co jest napisane na karcie. Jeśli karty tworzą parę to gracze muszą jak najszybciej krzyknąć Snap! (i położyć rękę na kartach). Kto zrobi to jako pierwszy zdobywa wszystkie wyłożone na stole karty i wkłada je na spód swojego stosu. Zwycięża ten, kto zdobędzie wszystkie karty, albo ten który pod koniec wyznaczonego czasu będzie miał ich więcej.

Im więcej kart, tym gra trwa dłużej i jest ciekawsza (bo jest większa szansa na spotkanie się dwóch takich samych obrazków, obrazka i słowa lub dwóch takich samych słów), więc my na lekcji zazwyczaj napierw gramy jednym kompletem (16) kart, a potem jak już dzieci wiedzą o co w grze chodzi, łączymy dwa komplety i gramy 32 kartami, w parach lub w grupach 3-4 osobowych (the more, the merrier 😀). Zanim więc potniecie szablon można go skserowować albo razem z dzieckiem zrobić drugi komplet kart z odręcznymi rysunkami i napisami.

Unit 6 vocabZanim pogramy w Snap dobrze jest najpierw pobawić się kartami (np. podobierać w pary obrazek+ słowo), żeby przypomnieć sobie nazwy wszystkich umieszczonych na nich rzeczy: kanapki—sandwiches / sendwiczes/, woda—water /łoter/, sok pomarańczowy—orange juice /oreńdż dżus/, ser–cheese /cziiz/, ciastka–cakes /kejks/, czipsy—crisps /krysps/, marchewki—carrots /karots/, winogrona—grapes /grejps/. Dobrze byłoby też posłuchać wymowy wyrazów, np. na stronie Young Treetops 1 kilkając w obrazki w słowniku Bud’a  (Bud’s dictionary ) albo grając w grę z Wiewiórem ( Squirrel game 1).

Enjoy playing!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s