Klasa 3: His/her day (online)

HelloHello, hello, my 3rd graders! Welcome to our third online lesson. Potrafimy już opowiadać o swoim dniu. Zaś w zeszłym tygodniu obejrzeliśmy historyjkę A great knight i już wiemy, że mówiąc o czyimś dniu (na przykład o jej czy jego) trochę się tam w zdaniu zmienia. I dziś to właśnie utrwalimy. Oczywiście umiejętność określania godziny też nam się przyda. A zatem przygotujcie kartkę, długopis, papierowy zegar i …  Let’s get the ball rolling!

Zasiedzieliście się na tych kanapach przed telewizorkiem? Jeśli tak, to wstańcie i trochę się pogimnastykujcie śpiewając razem z kurczakami piosenkę na powitanie. Let’s sing the hello song!

Zaczniemy od powtórki naszej poprzedniej lekcji. Kliknij w play▶️ i odpowiadaj na moje pytania. What’s the time? – listen and answer. Then look at answer.

A teraz powtórz ze mną słówka określające czynności dnia codziennego. Najpierw opiszemy mój dzień, dobrze? Kliknij w play▶️ i powtarzaj za mną. My daily routine Listen and repeat.

1wordcardsA teraz popatrz na karty wyrazowe. Zbudujemy z nich zdania. To łatwe! Wystarczy dodać I.

I get up. I get dressed. I have breakfast … itd.

Dodasz teraz na końcu zdania godzinę, o której zazwyczaj coś robisz?

I get up at seven o’clcok. I get dressed at quarter past seven. I have breakfast at half past seven. … itd.

A co, jeśli będziemy chcieli opisać nie swoj dzień, ale kogoś innego? Jak opiszemy dzień innej osoby? Kliknij w play▶️ i powtarzaj za mną.

2wordcardsPopatrz na karty wyrazowe i buduj zdania. Zacznij od He albo od She, jak wolisz.

She gets up. She gets dressed. She has breakfast. …itd

Teraz dodaj do zdania godzinę:

She gets up at eight o’clock.. She gets dressed at quarter past eight. She has breakfast at … itd

Czas na zadanie 1 z podręcznika. Kliknij w play▶️, słuchaj jak dzieci odpowiadają na pytania i powtarzaj. Listen and repeat.

ExTreet3_1_63_jpg

A teraz posłuchamy jeszcze raz, ale tym razem na kartce będziemy zapisywać odpowiedzi dzieci. Weź kartkę i po prawej stronie, jedna pod drugą, wpisuj godziny, o których dzieci wykonują różne czynności. [Kliknij w play▶️.]

Teraz zbudujemy z tych odpowiedzi całe zdania. Mamy juź zapisane „7.00″ – to odpowiedź na pytania „Mia, what time do you get up?” Dopiszemy teraz zaczynając w tej samej linii początek tego zdania: Mia gets up at … Podobnie przepisz początki zdań w pozostałych przykładach.

IMG_7693.jpg

Czas na zadawanie pytań. Popatrz na zdanie 2 ze strony 63 z podręcznika. Widzisz kolumnę po lewej stronie, która zaczyna sie od pytania What time do you … Poćwicz zadawanie pytań razem ze mną. Kliknij w play▶️,

ExTr3_1_p63

A teraz przepisz różową tabelkę na kartkę. Jak skończysz to wpisz w drugą kolumnę (Me) odpowiedzi na pytania (o sobie).

Survey

W poprzednich latach, w tym miejscu lekcji poprosiłabym dzieci, by podeszły do kolegi lub koleżanki i dowiedziały się jak wygląda jej/jego typowy dzień zadając te osiem pytań (class survey).

W tym roku sytuacja jest jednak nadzwyczajna, musimy pracować w domu, więc zrobimy to zadanie trochę inaczej. Posłuchaj mojego dialogu z Bud’em i wpisz jego odpowiedzi do trzeciej kolumny (Friend 1). Watch and write.

A teraz posłuchaj nagrania. Gdy usłyszysz dźwięk dzwoneczka, to zadaj Holly pytanie i zapisz jej odpowiedź w czwartej kolumnie (Friend 2). Listen and write.

Czy twoja kartka z odpowiedziami wygląda podobnie do mojej?

ExTree3_2_63_answers

His day LIVEWORSHEET.Czas na ostatnie zadanie. Nie musisz go robić dzisiaj. Możesz jutro albo za pare dni wrócić do tej lekcji, przypomnieć sobie materiał i zrobić je wtedy.

Wejdź na stronę z zadaniem, które dla ciebie przygotowałam, klikaj w ramki i wpisuj brakujące elementy zdania. Na koniec kliknij w FINISHED i sprawdź swoje odpowiedzi. Aby zrobić zadanie kliknij TU. Describe his day at liveworksheets.com.

Jeśli macie ochotę na nieco trudniejsze zadanie, to spróbujcie TU). W zadaniu pojawiają się nowe, inne czasowniki, ale sądzę, że obrazki wam pomogą. W końcu robiąc błędy i próbując też wiele się uczymy.

Kurczaki już skończyły lekcję, więc i my też będziemy się żegnać. Sing the Goodbye Song.

Ms Sylwia

PS. Kartek z zadaniami nie wyrzucaj! Wszystko zbieraj, a jak wrócimy do szkoły to mi pokażesz jak ci poszło.

 

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 3: His/her day (online)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s