Klasa 1 i 2: Spring is here! (online)

Taaadam! Od dziś mamy astronomiczną wiosnę. Spring is here! Czas świętować! No i czas zrobić małe porządki. Zapraszam na wiosenną lekcję!

Hej, hej! Jaka tam u was dzisiaj pogoda? Spójrzmy za okno. How’s the weather today? Let’s look outside. Click play ▶️ and sing.

U mnie dzisiaj trochę pochmurno (cloudy), ale dosyć ciepło (warm). Ale jest jeszcze wcześnie rano, więc jest jeszcze szansa na to, że wyjrzy slońce.

Z klasą 1 przywitaliśmy już wiosnę w Treetops Wood miesiąc temu. Pamiętacie, kochani, wiosenne słówka? Kliknij w play▶️, patrz na obrazki i powtarzaj za mną. Listen and repeat.

Spring 1 vocab

Popatrzcie teraz na strony 40-41 z naszego podręcznika i znajdźcie niektóre z nich. Kliknij w play▶️, patrz na obrazki i wskaż paluszkiem. Listen and point.

ExTr1_Spring
Explore Treetops 1, (c) OUP

Zaśpiewacie ze mną pierwszaczki naszą Treetops’ową wiosenną piosenkę? Drugie klasy moga się do nas oczywiście przyłączyć jeśli ją z zeszłego roku pamietają. Let’s sing It’s spring! Kliknij TU.

It's spring SONGW drugiej części książki Explore Treetops Bud i Holly mieszkają w Treetops Town czyli w Mieście Treetpos. Popatrzcie na obrazek i poszukajcie na nim a snail, a butterfly, a bird, an umbrella. Read, find and say.

ExTr2_Spring
Explore Treetops 2 (c) OUP

Jak widziecie mieszkańcy Treetops Town są zajęci wielkimi wiosennymi porządkami (a big spring clean):

  • zbierają śmieci (pick up litter)
  • wkładają śmieci do worka (put the litter in a bag)
  •  zabieraja butelki (take the bottles) i wkładają je do pojemnika do recyclingu (take them to the bottle bank)
  • nalewaja wodę do wiadra (put some water in the bucket)
  • i pucują je na błysk (make the windows shine)

A wszystko to dlatego, że wiosna juz tu jest!!! Spring is here! Spring is here! 

Kliknij w play▶️, patrz na obrazki, wskazuj paluszkiem na obrazki i powtarzaj za nagraniem. Listen and repeat.

Spring 2 vocab

A teraz cofnij sie do obrazka z podrecznika (Spring in Treetops Town), poparz i odpowiedz. Look at the picture and naswer the questions:

  • Kto zbiera śmieci i wklada je do worka? (Who is picking up litter and putting the litter in a bag?) PETAL
  • Kto zbiera śmieci i wkłada je do kosza? (Who is picking up litter and putting the litter in a bin?) OTTER
  • Kto myje okna? (Who is making the windows shine) MAUSE
  • Kto naprawia rower? (Who is fixing a bike?) BUD and PIT

tenor-8Well done!

No to teraz już jesteśmy gotowi, by zaśpiewać wiosenną piosenkę dla klas 2. Let’s sing Spring song. Kliknij TU, czytaj i śpiewaj.

Spring song_2

Jeśli piosenka wprawiła cię w wiosenno-porządkowy nastrój możesz też posprzątać swój pokój😉, tak jak my w 2017 roku sprzątaliśmy naszą klasę.

Spring clean

Z pierwszą klasą zrobiliśmy w czasie naszej wiosennej lekcji przepiękne doniczki z kwiatkami, które pięknie zdobią naszą klasę.

Spring craft

Wielu z was często pyta czy angielskim będzie jakaś praca plastyczna, więc chyba lubicie takie aktywności. Jeśli więc chcecie to możecie teraz wejść na strone thecolor.com, wybrać sobie jakiegoś wiosennego kwiatka i pokolorować go na ekranie. Jesli mama/tata utwoży wam konto na tej stronie to będziecie mogli kwiatka mi przesłać albo go sobie wydrukować (ale może prościej jest zrobić zrzut ekranu/PrntSc? i wydrukować go jako zdjęcie?). Jeśli lubisz KolorowanieNaEkranie kliknij TU.

Zobaczcie, moje żonkile/narcyzy (daffodils) wyszły jak żywe!


Spring worksheetA jeśli nie lubicie kolorować, ale lubicie pisać (na klawiaturze!) to zajrzyjcie na stronę TU i sprawdźcie czy pamietacie nowe słówka. Popatrz na obrazek, potem klikaj w ramki i wpisuj wyrazy z ramki. Na koniec nie zapomnij kliknąć FINISHED, a potem CHECK MY ANSWERS – zadanie sprawdzi się samo.

 To tyle na dzisiaj. Koniecznie pójdźcie dziś na spacer i sprawdźcie czy wiosna faktycznie już przyszła! U mnie w ogródku już dawno jest!

IMG_7162

See you and take care!

Ms Sylwia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s