Klasa 2: Spring & My bedroom revisited

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.

Tak śpiewali kiedyś Skaldowie, a ja w zeszłym tygodniu wraz z drugimi klasami śpiewająco porządkowałam sale lekcyjne: zbieraliśmy śmieci (pick up litter), recyklingowaliśmy butelki (take the bottles to the bottle bank), pucowaliśmy okna (make the windows clean and shine).

yt2_spring-songPrawdziwa action song, bo śpiewając faktycznie sprzątaliśmy: podnosiliśmy papierki i wkładaliśmy je do worka, a worek do kosza; plastikowe butelki wrzucaliśmy do specjalnego pojemnika z symbolem ♻️; nalewaliśmy wody do wiaderka i z dużym zamachem czyściliśmy okna. Pełen realizm porządkowy, bo w klasie zawsze jest co sprzątać. W klasach jest właściwie czysto tylko wieczorem (tuż po sprzątaniu) i rano jak dzieci zaczynają lekcje. Oto Big Spring Clean w wykonaniu 2a:

Spring clean.jpg

Nowe „porządkowe” słownictwo utrwaliliśmy poprzez ćwiczenie w zeszycie ćwiczeń (Young Treetops workbook p.35).

spring-wbk

a nowe wiosenne słownictwo na wklejce, zaraz na początku lekcji. (Szablon wklejki do pobrania w zeszłorocznym wpisie z analogicznej lekcji.)

A na kolejnej lekcji Pit oprowadził nas po swoim pokoju i z dumą wskazywał na wszystkie sprzęty: szafę (a wardrobe), dywan (a rug), lampę (a lamp), półkę na książki (a bookshelf), komodę z szufladami (drawers), krzesło (a chair), biurko (a desk) i łóżko (a bed). A wszystko było my, my, my (moje).

My bedroom chant.jpg

Spóźnialscy pokazali mi do oceny swoje zdrowe talerze, a że mieli trochę więcej czasu na wykonanie zadania to też były one bardzo starannie wykonane. No i tym razem więcej prac zawierało elementy językowe (podpisy).

healthy-plate_cont

Mama Darka poszła już naprawdę na „edukacyjną całość” i napisy były napisane i wklejone na karteczkach z liniami. Wszystko po to, by trochę łatwiej było chłopcu pisać takie trudne wyrazy jak carbohydrates, protein i vegetables. 👏👏👏

my-healthy-plate-4

Wpadła mi też w oko ciekawa plastycznie praca Alka.

my-healthy-plate3

Klasa 2c w poprzednim tygodniu była w kinie i teatrze, więc nie mieliśmy lekcji, za to w tym tygodniu mieliśmy trzy, więc trochę nadrobiliśmy. Na wtorkowej podwójnej lekcji najpierw kupowaliśmy w naszych sklepach, potem uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu, a na koniec zrobiliśmy to, co drugie klasy miały na kółku czytelniczym z języka angielskiego Reading is FUNdamental – przeczytaliśmy i obejrzeliśmy jak Ian czyta książkę Maisy goes shopping.

maisy-goes-shopping

a następnie zrobiliśmy zakupy grając w planszówkę, którą wymyśliłam dla dzieci (będzie do pobrania w przyszłym tygodniu wraz z opisem kółka).

shopping-game

W każdej z klas policzyliśmy też gwiazdki za aktywność i wszyscy Students of the month dostali drobny upominek (a key ring) na pamią

tkę rozdziału 4  – Toys. Brawa dla Oli, Jagody i Mikołaja. 👏👏👏

prizes

 

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 2: Spring & My bedroom revisited

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s