Klasa 3: My blog #5 (online)

Kochani! Na dzisiejszej lekcji wykorzystamy to, co nauczyliśmy się na ostatnich sześciu lekcjach (podawanie godziny i opisywanie co robimy w ciągu dnia) czyli napiszemy wpis na blogu. A zatem, jak śpiewaly krasnoludki:

„Heigh-ho, heigh ho, it’s off to work we go!”

giphy-7
Snow White and Seven Dwarfs (Disney)

A zamiast rozgrzewki przed pracą do wyboru dwie znane już nam piosenki: 1. Mr Clock albo 2. Hip-hop around the clock (tym razem w wersji :15, :30, :45.; jeśli chcesz piosenkę w oryginalnej wersji z pełnymi godzinami, kliknij TU). Let’s warm up singing a song (or two).  Kliknij w play▶️ tej piosenki, którą lubisz bardziej, albo śpiewaj obydwie. Albo inaczej: ci, którzy mają młodsze rodzeństwo pod bokiem śpiewają nr 1:

a ci którzy są w pokoju ze starszakiem śpiewają nr 2. 😉:

OK. Chyba już przypomnieliśmy sobie jak odpowiadać na pytanie o godzinę.

telling time

No to teraz przeczytamy to, co gęsim piórem napisała Rachel w swoim średniowiecznym blogu czyli w pamiętniku (a diary). Kliknij w play▶️, słuchaj nagrania i po cichu czytaj (śledź tekst oczkami). Listen and read Rachel’s diary.

Wbk3_ex 1
Explore Treetops 3 workbook page 52, (c)OUP

Patrz teraz na to co już jest wpisane w zadaniu 2 i napisz teraz na kartce podobny wpis o sobie. Jak wygląda twój typowy dzień? Write about your typical day.

Wbk3_ex2
Explore Treetops 3 workbook page 52, (c)OUP

Utknąłeś? Poniżej znajdziesz garść podpowiedzi:

–W drugiej linijce tekstu napisz godzinę, o której wstajesz, a po and napisz słówko, którego brakuje w wyrażeniu brać brysznic (_____ a shower) oraz wybierz cold (zimny), warm (ciepły) albo hot (gorący) przed słowem shower
–w trzeciej  linii wpisz big albo small przed słowem breakfast
w czwartej linii napisz godzinę, o której jesz śniadanie
–w piątej dwie rzeczy, które jesz na śniadanie (___ and ____)
–w szóstej linii wpisz brakujące wyrazy w wyrażeniu iśc do szkoły (___ to school), a potem godzinę (at ____)
–w siódmej linijce napisz, o której zazwyczaj wracasz do domu, a potem brakujący wyraz z wyrażenia”robić zadania domowe” (___homework)
–w ósmej linii napisz, o której jesz obiad
–w dziewiątej, o której idziesz spać.

Czy to było bardzo trudne zadanie? Jeśli tak, to patrz na obrazek i utwórz zdania zaczynające się od I (ja). Podobne zdanie robiliśmy na poprzedniej lekcji. I get up. I get dressed … itd

My day

A teraz to samo, ale zaczynaj od He (on). He gets up. He gets dressed … itd. Przyda nam się to to naszego kolejnego zdania.

His day

A teraz wróć jeszcze raz do wpisu do pamiętnika Rachel i odpowiedz na moje pytania pełnymi zdaniami (powiedz je na głos):

Wbk3_ex 1
Explore Treetops 3 workbook page 52, (c)OUP
 1. What time does Rachel get up?
 2. Does she like cold showers?
 3. Does she have a small breakfast?
 4. What does she have for breakfast?
 5. What time does she go to school?
 6. Does she love ❤️ school?
 7. What time does she do her homework?

A teraz sprawdź swoje odpowiedzi (przeczytaj je na głos):

 1. She gets up at five o’clock.
 2. Yes.
 3. No. She has a big breakfast.
 4. She has meat, potatoes, cereal, toast, jam and milk for breakfast.
 5. She goes to school at seven o’clock.
 6. Yes.
 7. She does her homework at four o’clock.

Jeśli jesteś zmeczony/a to możesz teraz sobie zrobić przerwę i wrócić do tej lekcji jutro. Jeśli nie💪, to idziemy dalej.

Nasze kolejne zadanie to napisać wpis na blogu opisujące dzień naszego kolegi lub koleżanki. Przygotujemy się do tego zadania czytając wpis Layli w naszym podręczniku. Tym razem spróbuj przeczytać samodzielnie tekst po cichu. Read the blog entry.

Cbp64

Layla opisuje dzień swojego kolegi, Josh’a. We wpisie napisała w pierwszym zdaniu jak on się nazywa (My friend’s name’s Josh), a potem zdanie po zdaniu opisała jak wygląda jego typowy dzień – o której wstaje (He gets up at 7:30) i że bierze prysznic (and he has a shower), o której je śniadanie (He has breakfast at 8:15) i tak dalej.

Podobnie na zdjęciu poniżej w zeszłym roku uzupełnialismy na tablicy interaktywnej przykładowy wpis na blogu o Catlin. Możesz to zadanie zrobić TU.

Catlin

OK. Sporo już poćwiczylismy. Czy jesteś gotowy/a, by napisać swój własny wpis na blogu pod tytułem My friend’s day? Wybierz sobie kolegę lub koleżankę (może być wymyślony/a) , popatrz na początki zdań w zadaniu 2 na stronie 64 z podręcznika (zdjęcie poniżej) i opisz jego/jej dzień na kartce z zeszytu. Jeśli nie wiesz, co o której godzinie robi, to zadzwoń do niego/niej i zapytaj. (Nie zapomnij też zapytać jak się czuje – How are you today?) W rogu kartki możesz narysowac jego/jej portret albo wkleić zdjęcie – będzie ciekawiej. Write the blog entry.

CB p64a

Jeśli chcesz sobie kartkę wydrukować, pobierz ją tu–> ExT3 p64_My blog5. Pierwsza strona jest pusta – odpowiednia dla tych, którzy chcą wszystko sobie sami napisać, albo nawet dodać zdanie lub dwa, którego w ogóle w podręczniku nie ma. Na stronie drugiej przepisałam to, co jest w zadaniu 2 w podręczniku, więc będzie ci chyba trochę łatwiej zrobić to zadanie. You can do it! Dasz radę!

Mnie się udało tak:

Sylwias blog5

Jeśli chcesz, możesz swoją kartkę z zadaniem sfotografować i poprosić mamę/tatę, by mi ją wysłała (mail przypominam w edzienniku). Umieszczę wtedy twój wpis na blogu tu, na moim blogu.

Please send me your ready blog entry. I will post it here. 

unnamed-11

(EDIT–>Już są! zobacz na dole strony)

OK. Krasnale się dziś strasznie napracowały i nareszcie mogą wrócić z roboty do domu. Heigh-Ho!

giphy-8

See you. Bye! 😘
Ms Sylwia

OUR blog posts:

–sent on Monday

NadiaKonradKacperK

Filip

–sent on Tuesday

KarolinaMateusz

Zosia

JuliaWMateuszB

–sent on Wednesday

TomekNikoEmiliaKBorys

–sent on Thursday

MiłoszP

Weronika

Bianka

Oliwia

–more:

MartynaKrystian

 

 

3 uwagi do wpisu “Klasa 3: My blog #5 (online)

 1. Pani Sylwio, jestem pod wrażeniem. Zrobiła Pani tą i inne lekcje na +6. Widać ogromną pracę i Pani przygotowanie do zajęć. Moje gratulacje.
  Joanna

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s