Klasa 1: Food (online)

Hey, hey, 1st graders! Hej, hej, pierwszaczki! Dziś jemy (munch, munch) i chrupiemy (crunch, crunch).

Dla tych co mają już dosyć siedzenia w domu, specjalna wersja naszej piosenki na powitanie. Kliknij w play ▶️ po lewej stronie i zaśpiewaj razem ze mną. Look at the treetops! Let’s sing The Hello Song.

Dziś zaczynamy nowy rozdział w naszym podręczniku – Food czyli jedzenie. Oto nasze nowe słówka. Powiesz jak się one nazywają się one po polsku?

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Kliknij w play ▶️ i zobacz jak prezentuję ich wymowę.

A teraz popatrz na stronę 50 z naszej książki, kliknij w play ▶️, słuchaj i pokazuj paluszkiem. Zaczynamy od słowa woda (water). Listen and point.

ExTree1_p50z

A teraz jeszcze raz, ale tym razem kliknij w play ▶️ i powtarzaj za nagraniem. Listen and repeat.

game1

Jeśli nadal nie czujesz się pewnie, przejdż na stronę Explore Treetops Funzone, klikaj w obrazki, słuchaj i powtarzaj (game1).

Czas na utrwalenie pisowni naszych nowych wyrazów. Jeśli masz zeszyt ćwiczeń w domu, to otwórz go na stronie 69 i zrób ćwiczenie „Napisz po śladzie i dopasuj”. Nie zapomnij o wyrazach na dole strony!

ExTr1WB-49

Możesz to samo zadanie zrobić też inaczej – w internecie. Wejdź na strone TU, czytaj wyrazy na kafelkach i przeciągaj je na piknikowy kocyk Buda i Holly, tam gdzie znajduje się odpowiedni obrazek.  Na koniec sprawdź jak ci poszło klikając FINISH – zobaczysz wtedy wynik.

 

OK, czas na nową piosenkę, Munch, munch czyli jak kiedyś ją nazwał jeden z moich uczniów „Żuj, żuj”. Piosenka jest o tym, że lubimy różne rzeczy, np. kanapki – I like sandwiches.  Let’s sing!

Zrobimy sobie teraz karty obrazkowe. Let’s make miniflashcards! Mamo/tato, jeśli masz drukarkę w domu to kliknij TU i wydrukuj dziecku tę kartkę dwa razy, najlepiej na kartkach w dwóch różnych kolorach [kliknij TU–> ExTree1_FOOD Snap_miniflashcards. Dzieci mogą obrazki pokolorować, jeśli chcą, a nastepnie pociąć po przerywanej linii. Jak widzisz ja nie pokolorowałam swoich kart.

foood miniflashcards

Food DIY cardsA co jeśli nie mamy w domu drukarki? Wtedy dajemy dziecku kartkę papieru, prosimy, by złożyło ją na pół, jeszcze raz na pół, i jeszcze raz na pół. Otwieramy, rysujemy linie na zgięciach i rysujemy osiem obrazków. Potem to samo na drugiej kartce, ale tym razem piszemy nazwy naszych jedzeniowych słówek (przepisujey z podręcznika lub zeszytu ćwiczeń). Mam/tata lub starsze rodzeństwo może, oczywiście wtym miejscu pomóc. Na koniec tniemy wzdłuż linii.

A teraz niestety jeszcze raz to samo, bo żeby potem grać w Snap! potrzebujemy w sumie 32 kart. Ale może mama/tata znowu mi pomoże? Please!!!

What if I don’t have a printer? Ask your child to draw the food pictures on his/her own.

Ułożysz teraz pocięte obrazki w pary obrazek+wyraz? porownaj je ze zdjęciem tablicy. Udało się?

Food vocab

Spróbujesz je przeczytać wyrazy na głos? Spróbuj powtarzać za nagraniem, ale cały czas patrz na karteczkę z wyrazem. Tam się aż roi od „literek-oszustek” – co innego słyszymy, co innego widzimy. Na szczęście obrazki nie kłamią …

Posłuchamy teraz jeszcze raz naszej piosenki Munch, munch i ułożymy nasze karty, tak jak pojawiają się one w piosence. zaśpiewasz ja razem ze mną?  Kliknij w play ▶️ .

Munch munch cards

No to czas na Snap! Graliśmy już w tę grę w poprzednim rozdziale. Teraz tylko zmieniliśmy karty.

How to play Snap! ZASADY:

  1. Gramy w parach. Mieszamy wszytskie 32 karty z dwóchzestawów i rozdajemy po 16 kart. Karty leżą w stosikach przedkazdym z graczy, obrazkami do dołu.
  2. Gracze na zmianę wykladają karty na środek. Odkrywając je, mówią, co widać na obrazkach/czytaja wyrazy. Jesli karta pasuje do karty drugiego gracza (są to dwa takie same obrazki lub słowa, lub pasujacy do słowa obrazek), gracze kłada reke na stosie i krzyczą Snap!
  3. Pierwszy gracz, ktory krzyknie Snap! zdobywa wwzystkie wyłozone karty. Wklada je na spód swojego stosu.
  4. Zwycięża ten gracz, ktory zdobedzie wszytskie karty, albo ten, ktory pod koniec wyznaczonego czasu bedzie miał ich więcej.

Jeśli nadal masz watpliwości jak grać w Snap! obejrzyj film:

Mając takie fajne karty, możesz oczywiście z mamą/tatą zagraćc też w Memory (znajdż pare – Find a Pair) i to w trzech różnych wersjach – zestaw tylko obrazki, tylko słowa albo mieszany16 kart. Albo w Bingo! Na pewno wiesz jak.

Bud_HollyTidy up. Schowaj wszystkie karty obrazkowe do woreczka albo koperty. Przydadzą nam się na następnej lekcji.

Wave goodbye to Bud and Holly. Let’s sing The Goodbye song. [Kliknij TU.]

Take care. (Dbajcie o siebie!)
See you next time.
Ms Sylwia

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 1: Food (online)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s