Klasa 2: „Messy bedroom” story (online)

Hey, hey, my second graders! How are you? Jak się macie moi drugoklasiści? Mam nadzieję, że wszyscy mają się dobrze i że mają ochotę na chwilę zabawy z angielskim. Let’s start!

Gorąca piosenka na początek. Gitarrrry w rękę i jedziemy. Off we go! Kliknij w play▶️ and Let’s sing the Messy Bedroom Song.

Pamiętacie jak Pit pokazywał swoim przyjaciołom (i nam) swój pokój? I jak się chwalił tu jest to, tu jest tamto w moim pokoju? Posłuchajmy jeszcze raz. Kliknij w play ▶️, powtarzaj za Pit’em i wskazuj na obrazku. Ale jeśli pracujesz w tej chwili w swoim pokoju, to wskazuj dłonią te same sprzęty w nim, jak dobry gospodarz oprowadzający gości.

Pits bedroom

Spójrzcie jeszcze raz na obrazek ze strony 40 naszego podręcznika. Prawda, że pokój Pit’a jest bardzo ładny? Panuje w nim w dodatku idealny porządek, co jak się za chwilę okaże w naszej historyjce, z podziwem zauważy Petal:

I like your bedroom Pip. It’s very tidy.

No, ale nie spoilerujmy (nie zdradzajmy fabuły) dzisiejszej historyjki. Zanim ją obejrzymy, wciśnij play▶️, posłuchaj i odpowiedz Where’s the story? Gdzie rozgrywa się historyjka?

Yes, you are right. In Treetops Wood. Masz rację, w Lesie Treetops. A zatem Pit nie mieszka w centrum  miasteczka Treetops, ale pewnie na jego obrzeżach. Słychać szelest liści (the leaves are rustling), śpiew ptaków (the birds are chirping), a wiatr szumi w koronach drzew (and the wind is blowing in treetops).

Ok, no to teraz obejrzyjmy naszą dzisiejszą historyjkę. Let’s watch a video story. Kliknij w play▶️.

Hmm. I znowu wszyscy się śmieją z Bud’a… Oh, Bud! Jak sądzisz, śmieją się że taki z niego bałaganiarz, czy też że nie umie posprzątać w swoim pokoju? A tak w ogóle, to ważne jest żeby nasz pokój, nasz dom, nasze otoczenie były uporządkowane i czyste?

Kochani, przyjrzyjmy się tej historyjce trochę bliżej. To w końcu nie tylko wideo, ale także komiks. Let’s read the story. Zgodnie z poleceniem w podręczniku, teraz będziemy słuchać i czytać tekst w dymkach naszego komiksu. Kliknij w play▶️, czytaj i paluszkiem wskazuj czytane wyrazy.

messy bedroomCBmessy bedroomCb2

Czy potrafił(a)byś teraz ponownie odtworzyć nagranie, ale tym razem zatrzymywać je po każdej wypowiedzi i powtórzyć frazy? Spróbuj. Daję pięć punktów więcej jak uda ci się skopiować melodię (intonację) zdań wypowiadanych przez bohaterów historyjki.

A teraz zrobimy krótkie ćwiczenie z zeszytu ćwiczeń. Ponieważ nasza papierowa wersja została w szkole, zrobimy to zadanie w internecie. Kliknij TU, chwyć odpowiedni wyraz z ramki i przeciągaj i uzupełniaj brakującym wyrazem dymki w komiksie. Na koniec kliknij w FINISH u dołu strony i sprawdź jak ci poszło.

Jeśli chcesz jednak to zadanie zrobić tradycyjnie ołówkiem na kartce, wydrukuj je TU–>ExTr2WBk_41

Na koniec naszej lekcji zadanie szpiegowskie. Spójrz na ten strasznie zabałaganiony pokój i znajdź w nim (wskaż na ekranie) przedmioty albo kawałki rzeczy narysowane na dole strony.

My messy bedroom

Odpowiedzi do tego zadania znajdziesz TU.

Bud Holly goodbyeOk. That’s all for today.
Goodbye girls! Goodbye boys!
Wave bye, bye to Bud and Holly.

Take care. Dbajcie o siebie.

Kliknij TU i zaśpiewaj The goodbye song.

Until next time. Bye!

Ms Sylwia

 

3 uwagi do wpisu “Klasa 2: „Messy bedroom” story (online)

 1. Pani blog spada mi jak z nieba! Dopiero co zaczęłam pracę w nowej szkole, właśnie z tymi podręcznikami. Mam dostęp do materiałów dla nauczyciela i wykorzystuję platformę „Fun zone”, ale nigdzie nie umiem znaleźć historyjek. Proszę o podpowiedź, gdzie Pani je znajduje i jak zamieszcza je na stronie?
  I jeszcze nieśmiało zapytam – czy można skorzystać z zamieszczanych przez Panią materiałów, np. tinycards? Są super!
  Pozdrawiam i gratuluję – przejrzałam kilka zamieszczonych lekcji i sama chciałabym się znaleźć w Pani klasie 🙂

  Polubienie

  1. Proszę korzystać z materiałów, po to są. Wideo z historyjkami to po prostu nagranie mojego ekranu komputera. To jedyne co wymyśliłam w sytuacji gdy moi uczniowie nie mają dostępu do Oxford Learners Bookshelf. Pozdrawiam!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s