Klasa 0: Animals (online)

No i nareszcie wyczekana lekcja online dla moich zerówkowiczów! Mamo/tato klikaj w „czytaj dalej”. Będzie się działo!

Hello, hello, hello, my little sunshines! How are you today? Are you OK? I hope so. Let’s start our English class! Kliknij w play ▶️ po lewej stronie i zaśpiewaj razem ze mną. Let’s sing The Hello Song.

Na naszej lekcji w zeszłym tygodniu poznaliśmy nazwy pięciu zwierzątek: a dog (pies), a cat (kot), a frog (żaba) i a bee (pszczoła). Jakiś czas temu poznaliśmy też słówko a bird (ptak), a snail (ślimak) i a butterfl(motyl). Powtórzysz je teraz razem ze mną? Popatrz na stronę 35 z naszej książki, kliknij w play ▶️  i pokazuj zwierzątka paluszkiem. Listen and point.

TR_Start_Animals_p35

A teraz kliknij w play ▶️ i odpowiadaj na moje pytania. Let’s play What is it? and Little by Little.

Ja na szczęście zabrałam swoją książkę, Buda i Holly oraz karty obrazkowe ze szkoły, więc mogę się nimi bawić. Wasze książki Treetops Starter na nieszczęście tam zostały. Zrobisz więc teraz ze mną małe karty obrazkowe, żebyśmy mogli pograć w Bingo i Memory? Let’s make miniflashcards!

Zrzut ekranu 2020-03-17 o 14.10.50

Mamo/tato, jeśli masz drukarkę w domu to kliknij TU i wydrukuj mi pierwszą stronę z tego pliku (karty do Bingo). [kliknij TU–> Animals_b_w__miniflashcards]. Drugą stronę mogą wydrukować ci z Was, których dzieci rwą się do czytania lub rodzice pierwszaków, którzy w poszukiwaniu zajęcia dla swych dzieci trafili na tę stronę 😉.

A teraz rodzice mają chwilę czasu na pracę (idą zrobić sobie kawę ☕️), a dzieci kolorują obrazki. Kolory dowolne, ale uwaga! staramy się nie wyjeżdżać poza kontur. Mile widziane są też ładne kolory. Potem prosimy dzieci, by ostrożnie wycięły obrazki wzdłuż przerywanej linii. (Nie wyręczamy, please. Nie chcemy żeby rączka odzwyczaiła się od pracy…). Now colour miniflashcards and then cut them along the dotted line. 

[3 zabawy w cenie 1: Możecie także ściągnąć, wydrukować karty, pokolorować i pociąć karty do domina TU–> Animals_b_w__minidominoes. Najpierw gramy z dzieckiem w domino, za każdym razem kładąc na stół kartę nazywamy zwierzątko, do którego dokładamy naszą kartę. Jak nam się znudzi to tniemy karty na pół i mamy karty do Bingo/Memory. Ta gra jest także w wersji tylko obrazkowej lub obrazkowo-słownej.]

A co jeśli nie mamy w domu drukarki? Wtedy dajemy dziecku kartkę papieru,  (niezapisaną z jednej strony – recycle!), prosimy, by złożyło ją na pół, jeszcze raz na pół, i jeszcze raz na pół. Otwieramy, rysujemy linie na zagięciach i rysujemy siedem zwierzątek. A potem tniemy wzdłuż linii.  What if I don’t have a printer? Ask your child to draw the animals on his/her own.

IMG_7659

Easy peasy! czyli bułka z masłem, łatwizna. Tak na marginesie, easypeasyandfun.com to świetna strona dla dzieciaków lubiących prace plastyczne. Jak nie wiedzą jak na przykład narysować pszczółkę, to wystarczy kliknąć w HOW TO DRAW –> a bee i Andreja da im odpowiedź. Inna super stronka, dla bardziej zaawansowanych rysowników zwierząt, to wedrawanimals.com.  To super informacja dla rodziców próbujących pracować zdalnie w domu.

EasyPeasyandfun

Ok. No to gramy w to Bingo! Wybieramy cztery karty (mogą się powtarzać), kładziemy przed sobą, tak byśmy widzieli obrazek.

IMG_7660

Gdy wywołam zwierzątko, które masz na swoich wybranych obrazkach, to odwróć kartę. Masz cztery odwrócone karty? Powiedz Bingo! Mamo/tato ty też możesz z nami grać. Kart wystarczy i dla ciebie! Let’s play Bingo.

Jutro (albo za kilka dni) możesz zagrać jeszcze raz. Tym razem jednak kliknij w play ▶️ , słuchaj nagrania i graj! Listen and play Bingo.

Jutro (albo za kilka dni) możesz tymi samymi kartami zagrać w Memory (=find pairs / znajdź pary). Tylko pamiętaj! Odwracamy kartę i nazywamy co na niej jest, odwracamy drugą i nazywamy co na niej jest. In English, po angielsku! Nie gramy tylko w odwracanie obrazków. Takie granie jest dla dzidziusiów, a ty jesteś przecież w zerówce…😉

Coś bym teraz sobie zaśpiewała, a ty? Wiem, The Boat Song! Ale potrzebujemy łódki żeby załadować na nią nasze zwierzątka. Zrobisz szybko łódeczkę z papieru?

Boat

[Kliknij w play▶️ i obejrzyj film. Możesz wcisnąć pauzę ⏸ w każdej chwili, jeśli nie możesz zdążyć.]

Łódka gotowa. No to teraz możemy już śpiewać. Mamo/tato, zaśpiewasz z nami? All aboard!  Let’s sing The Boat Song.

One more time? Jeszcze raz? Kliknij TU.

OK. Tyle na dzisiaj starczy, ale gdybyś jutro zatęskinił/a za zabawą z angielskim to możesz:

  1. Wejść na stronę Tinycards Duolingo – czeka tam na ciebie gra, którą dla ciebie przygotowałam. [Kliknij TU.]

2. Pokolorować obrazki – tym razem jednak na komputerze/telefonie. Wejdź na odpowiednią stronę (zobacz poniżej), wybierz obrazek, kliknij w niego, wybieraj myszką kolory i koloruj obrazek na ekranie. Jeśli chcesz, możesz mi gotowy rysunek wysłać (wisniewska.angielski@gmail.com). Let’s colour online.

  • jeśli lubisz DOGS kliknij TU i wybierz pieska, którego chcesz pokolorować
  • jeśli lubisz CATS kliknij TU i wybierz kotka, którego chcesz pokolorować
  • jeśli lubisz BIRDS kliknij TU i wybierz ptaszka, którego chcesz pokolorować
  • jeśli lubisz FISH kliknij TU i wybierz rybkę, ktorą chcesz pokolorować
  • jeśli lubisz BEE kliknij TU i ją pokoloruj
  • jeśli lubisz FROG kliknij TU i ją pokoloruj

Bud_HollyTidy up. Schowaj wszystkie karty obrazkowe do woreczka albo koperty. Przydadzą nam się następnym razem.

Wave goodbye to Bud and Holly. Let’s sing The Goodbye song. [Kliknij TU.]

See you next time.

Ms Sylwia

2 uwagi do wpisu “Klasa 0: Animals (online)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s