Klasa 0: What is it? It’s a frog! (online)

Hello, boys! Hello, girls! Hello, everyone! Fantastycznie było się dzisiaj z wami nareszcie ZOBACZYĆ! Załączam materiały z naszej ZOOM lekcji.

A tych z was, których z nami nie było zapraszam do obejrzenia nagrania z naszej lekcji TU.

hello0B

Serdecznie pozdrawiam solenizantów – Mikołaja, Danusię i Oliwię. Sto lat! Zobaczcie na nagraniu jak śpiewamy wam Happy Birthday! 

Happy birthday

Na lekcji powtórzyliśmy nazwy wszystkich zwierzątek, które znamy. Pobawiliśmy się też w odkrywanie kafelków i zgadywanie, co się za nimi kryje. To wcale nie było takie proste, bo kto to widział, żeby żaba była niebieska albo pomarańczowa, a nie zielona???

Frog

Zaśpiewaliśmy też piosenkę Animal Song. Jeśli chcesz ją zaśpiewać razem ze mną to zajrzyj na jedną z poprzednich lekcji. Albo kliknij w play▶️ i śpiewaj razem z moim nowym wideo.

TreeStart37A teraz czas na zadanie z podręcznika ze strony 37. Autorki Treetops Starter przygotowały dla nas zadanie „Narysuj po śladzie i pokoloruj, a potem powiedz, co to jest” (Trace and colour. Listen, point and say.) Jeśli masz drukarkę to możesz pobrać tę stronę TU–> TreeStart37

Kto jednak drukarki nie ma, to może zrobić to zadanie inaczej. Poproś mamę lub tatę, by zgięła kartkę A4 (dłuższym bokiem) na pół i narysował/a po lewej stronie cztery zwierzątka: a cat, a dog, a bird i a frog. Potem ty rozłóż kartkę i dorysuj po prawej stronie brakujące części. Postaraj się, by obie strony były jak najbardziej podobne do siebie. Udało ci się? Dla mojego synka to było całkiem spore wyzwanie. A real challange!!!

(Jeśli wolisz pisać lewą rączką to poproś by mama/tata narysowali swoje połówki po prawej stronie wtedy będzie ci wygodniej rysować po lewej).

A teraz zmiana. Teraz ty narysuj na przykład połówkę pszczółki (a bee) i motylka (a butterfly) i poproś mamę/tatę, żeby narysowali brakującą połowę. Ale uwaga! Lewą ręką (albo prawą, jeśli normalnie piszą lewą) – wtedy szanse będą wyrównane! Na koniec jeśli chcecie, możecie obrazki pokolorować, kliknąć play▶️ i wskazać, a potem powiedzieć, co jest co.

OK. That’s all for today. Czas na herbatkę. Teatime!

giphy-9
Do zobaczenia wkrótce. See you next time!
Dbajcie o siebie. Take care!

Ms Sylwia

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s