Klasa 3: What’s the time? (online)

Hej, hej, trzecie klasy! Pobudeczka! Odrywamy się od Youtube’a i Fortnite’a! Czas na lekcję angielskiego. It’s Monday, it’s half past 9, so it’s time to start our English class!

Good morning! How are you today? Good morning! I’m happy let’s play!

Let’s revise. Na początek powtórka: What’s the time? Słuchaj i czytaj. [Kliknij w play▶️.]

ExTree3_62
Explore Treetops 3, page 62 (C)OUP

Zróbmy jeszcze raz zadanie 2 ze strony 62: posłuchaj i wskaż odpowiedni zegar. [Kliknij w play▶️.]

ExTreet3_62a
Explore Treetops 3, page 62 (C)OUP

A teraz zagraj w grę online ze strony gamestolearnenglish.com. Uważnie słuchaj, czytaj i klikaj w obrazek z właściwym zegarem. Jeśli źle odpowiesz i misiu spadnie z mostu, zacznij od nowa. Żeby przejść do gry kliknij TU. Let’s play „Telling the time” online game.

IMG_7580

Let’s do An Interactive Teaching Clock. Do naszego następnego zadania potrzebny nam będzie taki oto interaktywny zegar. Klasa 3c zrobiła go na lekcji w środę, więc wystarczy, że odnajdzie go w czeluściach plecaka. Klasa 3a i 3b musi teraz poprosić mamę lub tatę o pomoc.

Przejdź na stronę twinkl.co.uk [kliknij TU],  wydrukuj stronę 1 i 3 arkusza (najlepiej na papierze technicznym) i zrób zegar. Jak to zrobić przedstawia mój filmik [kliknij w play▶️].

A co jeśli nie ma się w domu drukarki? Wtedy obejrzyjcie mój drugi film DIY Interactive Clock [kliknij w play▶️] i zróbcie zegar tak jak tam pokazałam:

A teraz posłuchaj nagrania i ustaw wskazówki zegara w odpowiedniej pozycji. Listen and show the time on the clock. [Kliknij w play▶️].

Math_salamandersA teraz poćwiczymy odczytywanie godziny z zegara oraz zapisywanie godziny na zegarze.

W środę klasa 3c dostała ksero dwóch ćwiczeń, którymi zajmiemy się teraz, więc je wyjmijcie z plecaka. Klasę 3a i 3b zapraszam na doskonałą amerykańską stronę MATH SALAMANDERS poświęconą w całości matematyce dla 2-go klasistów. W tym celu klikacie TU i przesuwajcie się w dół strony (scroll) tak długo, aż znajdziecie zadanie 5a i 5B.

image

Wydrukujcie arkusz (PDF version), albo patrząc na ekran zapisujcie odpowiedzi na kartce. Liczby można, oczywiście zapisywać cyfrą (half past 1), ale może warto poćwiczyć ich pisownię (eight o’clock)?IMG_7579.jpg

Jak skończysz, to wróć na stronę math-salamanders.com i sprawdź swoje odpowiedzi.

telling the time 5a_5b answers

Przeczytasz wraz ze mną odpowiedzi do zadania na arkuszu 5A? [Kliknij w play▶️].

tenor-8A teraz zrób to samo, samodzielnie, z odpowiedziami na arkuszu 5B. Czytaj odpowiedzi do zadania na arkuszu 5b, a mama albo tata mogą w tym czasie ustawiać wskazówki na twoim papierowym zegarze. Bravo!

Bardzo fajne zadania na odczytywanie godziny są także na stronie twinkl.co.uk do pobrania TU. Obecnie ze względu na sytuację można przez miesiąc po utworzeniu konta ściągnąć je za darmo.

Zrzut ekranu 2020-03-15 o 19.50.06A teraz króciutkie zadanie online dla nieco bardziej zaawansowanych czyli odczytywanie zegara z dokładnością do 5 minut. W razie wątpliwości odegnijcie klapkę na naszym papierowym zegarze i odczytajcie napis pod nią. Żeby przejść na stronę Agenda Web kliknij TU.

A na koniec coś dla wielbicieli Kahoot! [Kliknij TU albo otwórz aplikację Kahoot na telefonie i wpisz Game PIN 0760895.]

d057d0157678a6664132e880f117b813See you soon. Bye!
Ms Sylwia

PS. Jeśli mama/tata obserwuje mnie na Facebook’u, to byłoby mi bardzo miło gdybyście po lekcji zrobili zdjęcia swoich zegarów i umieścili je w komentarzu do tej lekcji. Kciuk w górę 👍 też mile widziany.

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 3: What’s the time? (online)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s