Klasa 2: Unit 5 revision

W Polsce zima, biała lub szara, a bohaterowie Shine On! 2 na plaży (At the Beach)🏖. No to pakujemy się i wraz z Lucy, Jackiem i Ellie udajemy się „where the sun is shining” 😎. Hurray!

W wakacyjnym nastroju byliśmy już w styczniu za sprawą lekcji kulturowej Holidays! Zrobiliśmy ją tuż przed wyjazdem na ferie zimowe, więc na naszych obrazkach pojawiły się bardzo różnorodne scenki: znad morza (seaside), gór (mountains), jeziora (lake), oraz z wynajmowanych pokoi w hotelach (hotels) domków (cottages) czy też domku u babci (at grandma’s). Wszystkie nasze prace można obejrzeć na filmiku na Facebooku (TU).

Po powrocie do szkoły (mieliśmy szczęście, bo starszaki trafiły na miesiąc na lekcje zdalne) powtórzyliśmy wszystko czego się nauczyliśmy w rozdziałach 1-4 (fajna ta gra w zeszycie ćwiczeń na str 32-33, prawda?), a potem dziarsko zabraliśmy się do rozdziału 5 – At the beach. Po trzech tygodniach pracy powinniśmy już wszyscy znać dwanaście podstawowych słówek (możesz poćwiczyć je TU). Dodatkowo nauczyliśmy się słów: rzucać (throw), grać na gitarze (play the guita), unosić się na wodzie (float).

A ty, znasz je wszystkie? Czy napisałeś je poprawnie w słowniczku obrazkowym w ćwiczeniach na str. 66?

Jeśli chcesz to możesz jeszcze raz zagrać w gry, w które graliśmy na lekcjach – wersję rozszerzoną, z końca rozdziału znajdziesz tu: PAIRS (TU) i MEMORY (TU).

Jeśli masz dosyć grania na komputerze, to dorób karty z wyrazami do naszych obrazków w kopercie nr 5 i zagraj w papierowe Memory. Albo poproś mamę/tatę by wyczytywała wyrazy i zagrajcie w Bingo; nie zapomnijcie na koniec zamienić się rolami. 😁 A jeśli mama/tata nie mają czasu to wywoływać obrazki może moje koło fortuny, Wheel of furtune TU.

Mini karty obrazkowe do pobrania TU:

Karty wyrazowe do pobrania TU:

No to jeśli już wszystkie słówka odkurzone, to wstawaj, śpiewaj i pokazuj! Chant and move!

A tak swoją drogą, brawa dla dzieciaków, które przez tyle dni znosiły niedogodności lekcji hybrydowych 👏! Brawa dla rodziców, że podjęli trud, by zorganizować naukę dzieci 👏! Thanks!

A czy umiesz zbudować całe zdania o tym co potrafisz, a czego nie? Na przykład, I can dance, but I can’t fly.

No niestety ja nie wszystko potrafię, na przykład I can’t climb. No, ale jak kiedyś będę miała szansę i będę na bezpiecznej ścianie wspinaczkowej, to spróbuję (try). Zaśpiewasz teraz ze mną piosenkę I Can Try? (Jeśli nie pamiętasz słów, to otwórz e-podręcznik na str. 45; wideo do piosenki jest także TU).

A czy umiesz odpowiedzieć na pytania, o to co potrafisz? Popatrz jak mógłby odpowiadać na te pytania Megabyte w historyjce Watch out, Megabyte! (TU):

Can you swim? No, I can’t
Can you dance? Yes, I can.

Can you climb? Yes, I can.
Can you fly? No, I can’t.

Spójrz jeszcze raz jak uzupełniłeś/aś zdania w zeszycie ćwiczeń na str. 40 (zad. 3, w oparciu o informacje uzupełnione w zad. 2). Oto jak ja zrobiłam to zadanie:

Zróbmy teraz krótką przerwę i zaśpiewajmy drugą piosenkę z rozdziału 5, I can’t catch.

A ty? Potrafisz złapać piłkę baseballową? I can’t. 😢 I can only play softball. ⚾️ Pewnie pamiętasz z lekcji, a baseball jest mała, ciężka, twarda i się w ogóle nie odbija.

A jeśli chodzi o bardziej artystyczne rzeczy, to co jeszcze potrafisz?

Can you paint?
Can you draw?
Can you make a sculpture?
Can you take photos?

Klasa 2c to potrafi nawet rysować jak Picasso. Awesome!

Ok, wszystko powtórzone. To zrób teraz zadanie domowe (karty pracy znajdziesz w teczce lub, jeśli cię nie było z nami w piątek, w e-dzienniku w zakładce „zadania domowe”). Wszystko do głowy zapakowane, więc teścik w poniedziałek/wtorek napisze się sam. No prawie … 🤪

2 uwagi do wpisu “Klasa 2: Unit 5 revision

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s