Klasa 3: Unit 2 revision

Dużo się działo w grudniu, bo od samego jego początku intensywnie się przygotowywaliśmy do Świąt Bożego Narodzenia (Christmas) – były warsztaty, koncerty w Filharmonii, kiermasz szkolny, na który przygotowaliśmy także piosenki w języku angielskim (TU), była też inwazja wirusów wszelakich, które zdziesiątkowały nam zespoły klasowe, a pomiędzy tym wszystkim nasze regularne lekcje. Jeśli coś cię ominęło, bo na przykład chorowałeś/aś, to może przyda ci się mała powtórka zanim rozstaniemy się z rozdziałem 2 – Free time.

Co można robić jak się ma trochę wolnego czasu?
I can listen to music. I can watch TV.
I can read.
I can play computer games.
I can ride my bike.
I can bake, eat and drink.
I can knit.

Całą listę słówek, którą się nauczyliśmy znajdziesz w słowniczku obrazkowym w zeszycie ćwiczeń (str. 64). Jeśli nie jesteś pewny/a jak wymawia się niektóre wyrazy to poćwicz na stronie kursu (TU):

Jeśli polubiłeś/as naszą rytmiczankę, to możesz ją jeszcze raz zaśpiewać – są w niej wszystkie podstawowe słówka z rozdziału 2.

Dodatkowo oczywiście „odkurzyliśmy” niemal wszystkie czasowniki, które nauczyliśmy się w zeszłym roku (unit 5 At the beach), bo w wolnym czasie można przecież pływać i nurkować (swim, dive; oczywiście o tej porze roku at the swimming pool), spacerować (walk), biegać (run), czy też gotować (cook). Dowiedzieliśmy się także ,ze słowo can nie tylko oznacza „potrafić”, ale także „móc” coś robić.
What can you do in your free time? I can read. (Mogę sobie poczytać.)

Jeśli ktoś potrzebuje kart wyrazowych to znajdzie już TU:

Tylko gdzie ty robisz te wszystkie rzeczy? Ale fajnie! Jest szansa, by także „odkurzyć” wszystkie pomieszczenia w domu, których nauczyliśmy się w klasie 2 (unit 4 – Home, sweet home).

Czy rozumiesz zdania poniżej?
Do you eat in the bathroom? No, I don’t. I eat in the dining room or the kitchen.
I watch TV in the living room.

I ride my bike in the garden.
I wash my hands in the bathroom.

A teraz najważniejsze pytanie: What do you do in your bedroom? Czy umiesz na nie odpowiedzieć? Np.

I play computer games in my bedroom.
I listen to music in my bedroom.
I sleep in my bedroom.

Chłopiec z naszej piosenki In my bedroom robi w swoim pokoju masę rzeczy. Kliknij TU i zaśpiewaj razem z nim.

Za sprawą Sama i historyjki Football all day (oraz oczywiście Mistrzostw Świata w ⚽️) w drugiej części rozdziału poznaliśmy cztery pory dnia: morning, afternoon, evening i night i opowiadaliśmy, kiedy robimy różne rzeczy.


Sam can play football all day. How about you? A ty kiedy najczęściej grasz w piłkę?
I can’t play football. I play basketball in the afternoon on Saturdays.

Wszystkie słówka oraz budowanie z nimi zdań znajdziesz w zadaniu domowym, na naszej karcie pracy. Możesz ją teraz wykonać.

Dni tygodnia powtórzysz oczywiście z naszą ulubioną Mother Hen i the Singing Walrus. Jeśli podobał ci się Hip-Hop Around the Clock, to znajdziesz go TU. Tak, tak. Odpowiadać na pytanie What’s the time? także się uczyliśmy. Słychać to pytanie w naszej drugiej piosence z rozdziału 2:

Na sam koniec prawdziwe wyzwanie (challenge) zagraj sam ze sobą w grę karcianą z lekcji powtórkowej z rozdziału 2.

Wylosuj karteczki z koperty Free time (jedną z początkowego zestawu i jedną lub dwie z zestawu „w paski”. Spróbuj ułożyć z obrazków zdanie o ty, co robisz w wolnym czasie. U mnie wylosowało się jak na zdjęciu poniżej i takie zdanie ułożyłam ☺️:

Jeśli chcesz to zapisz zgodnie z poleceniem w podręczniku (str. 21) w zeszycie. Pamiętaj! Zdania mogą także opowiadać o tym, czego nie robimy, np. I don’t eat at night.

OK. To tyle wystarczy. Do zobaczenia na powtórce z kolejnego rozdziału. See you in the next unit revision! ✌️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s