Klasa 1: Animals

Kontynuuję moją wczorajszą podróż do przeszłości. Dziś rozdział 6 pt. Animals – zwierzęta, który rozpoczęliśmy w lutym ucząc się w szkole, a kończyliśmy na lekcjach zdalnych. No to aparaty w dłoń, kapelusze na głowę i … jedziemy na safari do Afryki!

Czy znasz nazwy wszystkich zwierząt, które widzisz na obrazku w naszym podręczniku?

Shine On! 1 p. 50-51

Point to the monkey.
Point to the giraffe.
Point to the hippo.
Point to the snake.
Point to to the zebra.
Point to the lion.
Point to the tortoise.

Point to the butterfly.
Point to the spider.

Czas na chant and move! – śpiewaj i pokazuj.

A teraz wyjmij nasze karteczki z obrazkami i ułóż je w takiej kolejności jak na moim zdjęciu. A potem kliknij ▶️play, słuchaj, wskazuj paluszkiem i powtarzaj za mną.

This is a hippo. This is a giraffe. This is a zebra. This is a lion.
This is a snake. This a monkey. This is an elephant. This is a tortoise.

Miniflashcards i miniwordcards w wersji czarno-białej (do pokolorowania) oraz w kolorze do pobrania TU:

Na drugiej lekcji rysowaliśmy nasze ulubione zwierzęta egzotyczne (zad. 4, p. 52). A ty co narysowałeś/aś? Zobacz wystawę prac klasy 1a i 1e.

A tutaj znajdziesz wystawę prac klasy 1b i 1c.

Czas na naszą główną piosenkę z rozdziału 6 – Safari song. Kliknij TU i zaśpiewaj sam/a, albo kliknij poniżej, śpiewaj z klasą 1a i pokazuj kolejne zwierzątka, które widzieliśmy na safari.

Z naszej podróży do Afryki zrobiliśmy piękny album. Czy potrafisz nazwać wszystkie zwierzęta, które zobaczyliśmy?

Jeśli chcesz to kliknij TU i obejrzyj jeszcze raz kolejną przygodę Megabyte’a, pt. Splash! Dzięki niej do naszych zwierzątek dołączyły kolejne: a tiger, a kangaroo, a penguin, a bear. Na stronie 55 w podręczniku schowało się ich całkiem sporo. Czy potrafisz je wszystkie policzyć?

A teraz zaśpiewaj piosenkę Jump like a kangaroo ze swoją klasą:

🦘 class 1a

🦘class 1b

🦘 class 1c

🦘class 1e

Klasa 1a śpiewa piosenkę w naszej drugiej wersji – z paluszkowymi pacynkami.

No to mamy teraz już komplet słówek z rozdziału 6. Czy pamiętasz je wszystkie? Kliknij i zagraj jeszcze raz w ANIMAL Memory.

A teraz nazwij wszystkie zwierzątka, które wyciągnęłam z worka.

Jeśli masz jeszcze z niektórymi słówkami problem, to zajrzyj do naszego słowniczka obrazkowego. Klikaj, słuchaj i powtarzaj.

Na kolejnej lekcji zrobiliśmy sobie lekcję przyrody (Science) i dowiedzieliśmy się jak wyglądają młode osobniki zwierząt, o których się dotychczas uczyliśmy. Jeśli chcesz to obejrzyj jeszcze raz moją galerię zdjęć BABY ANIMALS, patrz, nazywaj i opisuj. This is a baby elephant. It’s got smal eyes and big ears. Jeśli nie pamiętasz nazw części ciała (eyes, nose, legs … itd) to zajrzyj do naszego poprzedniego rozdziału).

W naszych wszystkich lekcjach towarzyszyły nam nie tylko karteczki obrazkowe, ale także moje maski. Jedną z nich, maskę lwa, zrobiliśmy sobie wszyscy.

Niestety w tym momencie, w marcu, zalała nas w Polsce trzecia fala pandemii i znowu wylądowaliśmy na zdalnych lekcjach. Zobacz jak fajnie w lwich maskach wyglądała klas 1c w Teams klasie. Niestety w ławkach lądują tylko ci, którzy są na kamerce. 😥

Tuż przed świętami wielkanocnymi pojechaliśmy jeszcze na krótką wycieczkę do gospodarza i poznaliśmy (albo powtórzyliśmy – tak, tak, klaso 1b – uczyliśmy się tego wszystkiego w zeszłym roku w zerówce) nazwy zwierząt gospodarskich. Czy pamiętasz je wszystkie?

Shine On! 1 p. 58

Nauczyliśmy się też co „mówią” zwierzątka po angielsku. Kartami graliśmy w BINGO (w klasie moglibyśmy także zagrać w LOTTO i MEMORY 😥), a raz nawet ruletka losowała nam karty.

Cute Farm Animals Matching Cards from Twinkl

A to z kolei doprowadziło nas do piosenki Old MacDonald Had a Farm. Śpiewaj i pokazuj nasze karteczki z obrazkami (do pobrania z Twinkl). Inną wersję tej piosenki (sing-along) wykorzystaną na lekcji znajdziesz TU. A TU znajdziesz wersję z prawdziwymi zwierzętami!

I chociaż to już koniec rozdziału 6, to nic się nie martwcie – zwierzątka, tym razem nasze domowe (pets), powrócą w rozdziale 7.

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 1: Animals

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s