Klasa 0: Old MacDonald had a farm (online)

Kto dziś jeszcze nie nuci Old MacDonald had a farm. E-I-E-I-O, to znaczy, że nie było go na mojej ZOOM lekcji dla zerówki i musi kliknąc TU i ją koniecznie obejrzeć. Wtedy będzie na pewno nucił. Oraz muczał, rżał, chrumkał, beczał, kwakał i piał jak kogut. Cock-a-doodle-doo! Oh, that’s you Mr Rooster. Good morning!

Pan Kogut bardzo dziś był ciekaw Waszych rysunków z jego farmą. Jak tam? Udały się? Na nagraniu widać rysunki dzieci, a tak wygląda mój pokolorowany rysunek:

Farm 1.jpgPamiętasz co każde ze zwierzątek na farmie mówiło?

What do they say.jpg

Te odgłosy od razu mi przypomniały piosenkę Animals on the Farm. Zaśpiewasz ją jeszcze raz ze mną?

A skoro o farmach mowa, to tak wygląda moja wymyślona farma, Sylwia’s Farm. Jak to szło? Old Ms Sylwia had a farm, E-I-E-I-O, and on this farm she had a horse, a cow, a goat, a turkey, three sheep, three pigs, three ducks, two chicks, a hen and a rooster. How about your farm?

Farm.jpgA skoro już pojawiło się to słynne E-I-E-I-O, to zaśpiewasz ze mną piosenkę, której się dziś nauczyliśmy? Najpierw wersja sing-along czyli z pytaniami: What does a cow say? Meow? Oink! Moo! No to w drogę, off we go!

Super Simple Songs nagrało też w 2018 roku nową wersję tej piosenki, już bez pytań.  Może spróbujesz zaśpiewać także ją? Ale uwaga! Będzie bardzo szybko, super fast! Tutaj „chrum-chrum”, tam „chrum-chrum”, wszędzie „chrum-chrum”! 👩‍🌾 🐷🐤🐎🐑🐮🦃

🎶Old MacDonald had a farm. E-I-E-I-O.
And on that farm he had a pig. E-I-E-I-O.
With an oink oink here.
And an oink oink there.
Here an oink.
There an oink.
Everywhere an oink oink.
Old MacDonald had a farm. E-I-E-I-O.🎶

Make a Peek-a-boo MacDonald Farm.  Pamiętacie naszą zabawę w chowanego ze zwierzątkami mieszkającymi na farmie? Jeśli chciał(a)byś zrobić sobie taką farmę i zwierzątka to znajdziesz ją TU. Odwiedź stronę Buggy and Buddy, wydrukuj szablon stodoły  (a barn) w kolorze lub czarno-biały i zwierzątek (w kolorze lub czarno-białe). Jeśli trzeba, to wszystko pokoloruj, zwierzątka powycinaj, do stodoły w miejscu czarnego prostokąta doklej taśmą klejącą od dołu dodatkowy kawałek papieru, żeby utworzyć drzwiczki/klapkę.

Potem schowaj za drzwiczkami stodoły jedno ze zwierzątek, a mama albo tata niech cię pyta:
Is it a cow?    Is it a horse?    Is it a cat? itd.
Ty odpowiadaj Yes. No. A kiedy w końcu zgadnie, to zamieńcie się rolami – mama/tata chowa zwierzątko, ty zadajesz pytanie.

Można też bawić się tak jak my na lekcji. Zanuć fragment piosenki, ale zatrzymaj się w momencie kiedy trzeba powiedzieć jakie zwierzę miał stary MacDonald, niech mama/tata dopowie, kogo to miał old MacDonald.

Old MacDonald had a farm. E-I-E-I-O. And on his farm he had a _____________.

oldmacdonaldSSS

Time to say good bye to MacDonald’s farm.
See you next week.
Stay playful.
Stay safe.
Bye!
Ms Sylwia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s