Klasa 2: Play time & Skateboard Song (online)

Hey, hey, my 2nd graders! Wiecie, która to już nasza lekcja online? Dziesiąta! A piąta na ZOOM’ie. Nieźle, co? Jeśli nie mogłeś dzisiaj z nami być na żywo, to obejrzyj nagranie TU.

Pamiętacie nasze przedostatnie zadanie domowe? „Napisz list z opisem swojego pokoju”? Zobacz pokaz 57 prac (tak, tak, nie mylisz się – 13 prac brakuje 😥, więc szybciutko ją napisz/narysuj i wyślij jeśli to twojej pracy nie ma).

Kliknij play▶️ i jak zobaczysz na wideo swój list z opisem, kliknij pauzę⏸i zerknij na krótką notkę oraz ewentualne poprawki, które zrobiłam. Prace są cudowne, nie mówiąc już o rysunkach.👏👏👏 Thank you! [Info jak zrobiłam ten film opublikowałam na FB]

A co tam nowego dzisiaj? Nowe słówka z rozdziału 6. Na początek poćwicz ich wymowę.   Kliknij TU, by się przenieść do Bud’s picture dictionary, a potem klikaj na każdy z obrazków i powtarzaj za nagraniem.

Unit 6 picture dictionary.jpg

Przeczytasz teraz jeszcze raz wszystkie nowe wyrazy?

Zrzut ekranu 2020-04-27 o 12.39.44.png

Nazwiesz wszystkie zabawki, które mają elfy i zwierzątka z Treetops Town?

Unit 6 intro.jpg

What’s number 1? It’s a poster.  Petal reads about the Treetops Activity Club.
What’s number 2? It’s a racket.
What’s number 5? It’s a kite.

What’s Bud’s toy? A helmet and a skatebaord.
What’s Pit’s toy? It’s a Frisbee.
What are Holly and Mouse playing with? A bracelet.

Pamiętasz naszą rytmiczankę (chant) z rozdziału 6? Jakie były tam wymienione słowa?Unit 6 chant.jpgA teraz wyrecytuj The play time chant razem z nagraniem. Kliknij play▶️.

A teraz popatrz na zdjęcie z podręcznika (str. 49) i uzupełnij to, co mówią dzieci:

Unit 6 CB p49.jpg
Explore Treetops 2, p. 49 (OUP)

A ty jakie masz w domu zabawki? Odpowiedz na moje pytania:
Have you got a skateboard?
Have you got a kite?
Have you a bike and a helmet?
Have you got a skateboard and a helmet?

Zaśpiewaj jeszcze raz The Skateboard song kliknij TU, albo pośpiewaj odtwarzając moją minianimację. Pamiętasz z naszej ZOOM lekcji gesty towarzyszące tej piosence? Kliknij play▶️. Let’s sing the Skateboard Song.

Jak widzisz w sypialni jest nadal straszny bałagan (mess) i kompletnie niczego nie można w niej znaleźć. Nie wiem, kiedy nasi książkowi bohaterowie w końcu zrobią porządek…😡

Homework/Zadanie domowe: Jak dostaniesz jutro w swe łapki (nareszcie!) swoją teczkę z materiałami to zrób zadania ze strony 47 i 48 i utrwal pisownię nowych słówek z rozdziału 6.

Jeśli chcesz poprawić swój wynik z testu Kahoot! z rozdziału 5 to od dzisiaj do niedzieli do godz. 12.00 mamy na Kahoot! dogrywkę (REPLAY). Poproś mamę/tatę, by zajrzeli do e-dziennika i podali ci nowy Game PIN. Test jest krótszy (20 pytań) i wyłączony jest sekundnik odliczający czas, więc możesz robić test w swoim własnym tempie. Pamiętaj! Nie liczy się czas odpowiedzi (refleks), ale liczba poprawnych odpowiedzi. Nieważne czy staniesz na podium – jeśli masz 20-18 odpowiedzi poprawnych to dostajesz Z (znakomicie). I keep my fingers crossed. Good luck!

881f77c7303c4fe0a811d143564a54c7_bye-animation-clipart-clipground-minion-gif-minions-animation-_540-540.gifThat’s all for today.
See you next Tuesday.
Bye.
Ms Sylwia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s