Klasa 1: My body

Po dwóch długich okresach nauki zdalnej nasz kanał na Teams puchnie od wiadomości, więc trudno tam cokolwiek szybko znaleść. Nie wszyscy z tego co wiem odwiedzają stronę @angielskiwszkoleiwdomu na Facebook’u, wielu rodziców nie korzysta z cyfrowej wersji podręcznika, więc co i rusz dzieciaki pytają „Proszę pani, a gdzie jest ta piosenka? gdzie jest to wideo?”. Dziś zatem mała podróż do przeszłości, czyli tego co zrobiliśmy na lekcjach w styczniu i lutym.

Rozdział 5 nosi tytuł My body i uczyliśmy się w nim części ciała i twarzy. Potrafisz nazwać części „ciała” robota na stronie 42 w podręczniku?

A teraz chant and move (zad. 3, str. 43) – śpiewaj i ruszaj się.

Zobacz jak Hania tworzy klucz do zadania na dopasowanie słów do odpowiednich części ciała na obrazku.

Kartę zadania możesz pobrać tu:

Kliknij TU jeśli jeszcze raz chcesz zaśpiewać piosenkę Shake your body!

Jeśli chcesz obejrzeć jeszcze raz historyjkę A Fun Game! kliknij TU.

A teraz nasza kolejna piosenka Eyes, ears, mouth, and nose. Kliknij, pokazuj I śpiewaj.

Piosenka brzmi znajomo? Ależ oczywiście! To słynne Head, shoulders, knees and toes. Poniżej wasza ulubiona „przyspieszająca” wersja 🤣.

Zapamiętałeś kolejność w jakiej występują części ciała? No to na pewno świetnie ci pójdzie zrobienie tego zadania. Klikaj w ikonki głośnika, słuchaj i wybieraj odpowiednią część ciała. Na koniec kliknij w FINISH i sprawdź jak ci poszło.

Popatrz jak bawiliśmy się w Shake your body używając do tego naszych pilotów (remote controls, zad. 2 str. 45).

Możesz też jeszcze raz zagrać w SHAKE/ TOUCH MY BODY roulette. Ta zabawa poprzedziła nasza karciana z podręcznika na str. 49.

Na koniec rozdziału powtórzyliśmy wszystko to, co się nauczyliśmy, dodaliśmy do tego kolory i zaprojektowaliśmy sobie karnawałowe malunki na twarzach (Face-paint designs), które można było lajkowoć na Facebooku i na Teams. Maski były świetnym wstępem do naszego kolejnego rozdziału – Animals.

Wszystkie słówka do rozdziału znajdziesz w słowniczku obrazkowym na stronie ucznia Shine On! Klikaj, słuchaj i powtarzaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s