Klasa 1: Unit 3 revision

W czasie, kiedy nasz nasz rząd decyduje czy, jak i kiedy pozwoli maluchom z klas 1-3 wrócić do stacjonarnej nauki nie zawadzi powtórzyć tego, co zrobiliśmy w czasie sześciu tygodni naszej zdalnej. Dziś rozdział 3 – Cool toys.

Zaczęliśmy od poznania nazw zabawek stojących na półeczce w sklepie i wykonania mini kart obrazkowych. Czy potrafisz nazwać wszystkie zabawki, które widzisz na stronie 24 w podręczniku? Jeśli coś ci umknęło, to nie zawadzi sprawdzić i poćwiczyć w słowniczku obrazkowym (Picture Dictionary). Po trzech kolejnych lekcjach dołączyliśmy cztery kolejne zabawki- a train, a helicopter, a boat, a plane.

Cały zestaw tego co się uczyliśmy znajdziesz na mini kartach obrazkowych, które umieściliśmy w kopercie wklejonej do zeszytu. Karty do pobrania TU:

Nauczycielom może przydadzą się także karty wyrazowe, TU:

Skoro mini karty obrazkowe się znalazły to możemy sobie przypomnieć Toys chant ze str. 24 w podręczniku. Śpiewaj i pokazuj odpowiednie przedmioty. Ready?

Potem do nazw zabawek dodaliśmy kolory, bo te pamiętaliśmy już z poprzedniego rozdziału. Czy potrafisz przeczytać nazwy kolorów, gdy są napisane? Pewno, że tak!

Wyrazowe karty z kolorami do pobrania TU:

Na lekcjach zdalnych zrobiliśmy taże prezent i go pięknie opakowaliśmy. Czy potrafisz nazwać ten, który ty dostałeś/łaś? „I’ve got a green scooter! – mówi Jagoda.

Czas na piosenkę Party Fun! śpiewamy? Jasne, że tak!


Oczywiście obejrzeliśmy także kolejne wideo z przygodami Megabyte’a (A Funny Toy!), a potem nauczyliśmy się kolejnej piosenki, tym razem o środkach transportu. Wyjmij kolejne cztery zabawki z koperty i zaśpiewaj razem ze mną.

Pamiętasz jak mówimy „Teraz twoja kolej?” Tak, zgadza się: „It’s your turn.

Nauczyliśmy się także nazw czterech materiałów, z jakich mogą być zrobione nasze zabawki. Czy pamiętasz te słówka?

Shine On! 1 p. 30

Na LearningApps nadal możesz zagrać w grę MATERIALS,

tak samo Wheel of furtune i What’s in the box? na Wordwall.

Możesz też zagrać w Balloons i Planes.

Ponieważ nie wszyscy mają w domu drukarkę, to niestety nie udało nam się zrobić zabawkowego spinnera (A Toys Spinner) z powtórkowej lekcji na stronie 31.

Shine On! 1 p. 31

Jeśli masz ochotę go jednak zrobić to możesz pobrać spinner w wersji, która przygotowali autorzy podręcznika, TU:

albo w tej jaka zaprojektowałam ja, TU:

Pomysł na lekcje był taki, by każda para w klasie robiła spinnery wspólnie, a potem grała z drugą parą dzieci, zadając sobie nawzajem pytania.

Poproś mamę/ tatę, by zakręcił/a (spin) jednym spinnerem, potem drugim. What is it? Popatrz do wypadło czyli to, co opiera się na stole. U mnie na zdjęciu to „It’s a green teddy.” A teraz twoja kolej na kręcenie spinnerami. It’s your turn!.

Do zabaczenia niebawem. Powtórzymy razem rozdział 4.

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 1: Unit 3 revision

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s