Klasa 1: Unit 4 Revision

Zgodnie z obietnicą dziś materiały do rozdziału 4 Shine on! 1 czyli (prawie) wszystko to, co moje pierwszaczki robiły w grudniu na lekcjach zdalnych. A zatem: policzmy wszystko raz jeszcze. Let’s count!

How many snowmen?

Nie wiem jak u Was wygląda za oknem, ale u mnie właśnie prószy śnieg i trochę mi dziwnie zapraszać Was na stronę 32-33 podręcznika, na której, jak wiecie, świeci słońce, a chłopcy (boys) i dziewczynki (girls) bawią się (are having fun) budując zamki z piasku (making the sandcastles in the sun). 😎😎😎

W rozdziale 4 nie tylko poznaliśmy słówka związane z zabawą na plaży, ale także utrwaliliśmy liczenie od 1 do 10 (wraz pisownią!). Wyjmij teraz z koperty wklejonej do zeszytu mini karty obrazkowe i zastanów się, czy pamiętasz wszystkie słówka związane z zabawą na plaży. Jeśli masz problemy (wiem, wiem, to już trzy tygodnie bez lekcji angielskiego!) to zajrzyj do słowniczka obrazkowego, Picture Dictionary Unit 4.

Mini karty obrazkowe do pobrania w wersji do pokolorowania lub do wydrukowania w kolorze TU:

No, a teraz użyjmy pierwszych ośmiu obrazków i przypomnijmy sobie rytmiczankę z rozdziału 4. Śpiewaj i pokazuj. Chant and move!

A teraz popatrz na zadanie 2 na stronie 34 w podręczniku i policz, ile czego jest.
How many spades? Four. How many buckets? …

Shine on!1 p. 34 (C)OUP

Na tej lekcji graliśmy w dwie gry Memory z podręcznika Shine on! 1. W wersji cyfrowej podręcznika, do której masz dostęp, ich jednak nie ma. Za to gry na LearningApps, które dla was przygotowałam (i do których o których linki dostaliście na Teams) nadal są dostępne TU i TU.

A teraz użyjmy znanych nam już słówek i przygotujmy się do zaśpiewania piosenki Sandcastles.

Let’s sing! Kliknij TU–> Sandcastles i śpiewaj!

Po lekcji z piosenką Sandcastles zrobiliśmy kostkę z różnymi obrazkami. Czy potrafisz nazwać co jest na każdej ze ścianek? U mnie np. wypadło teraz Four green spades.

Jack i Lucy też się świetnie bawili w rozdziale 4. Tym razem jednak w sklep. Jeśli chcesz obejrzyj historyjkę Play shops! jeszcze raz.

How many dolls?” – pyta Lucy i po sprawdzeniu odpowiada „Six.”
Potem pyta chłopca ile ołówków chce kupić: „How many pencils?”. Sprawdzisz w podręczniku na stronie 36 ile ich trzyma w ręce?
„How many dolls?” – pyta Jack. Odpowiesz ile lalek chce kupić jasnowłosa dziewczynka?

Czas by zaśpiewać piosenkę Books on the desk. Śpiewaj i licz. Sing and count!

Chyba wystarczy już tego powtarzania, prawda? See you next week AT SCHOOL (Hooray!). Goodbye!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s