Klasa 1: Unit 2 Revision

czyli powtórka materiału z rozdziału 2. Ready, stready, go!

Pierwsze pytanie: Czy znasz wszystkie owocowe słówka z rozdziału 2? Najlepiej je powtórzyć wyjmując nasze mini karteczki obrazkowe z koperty w zeszycie i nazywając do na nich jest.

Miniflashcards do pobrania TU:

A jeśli ułożyłeś/łaś obrazki w takiej kolejności jak u mnie na obrazku, to możesz jeszcze raz zaśpiewać Fruit Chant (idź do e-podrecznika i kliknij w ikonkę głośniczka w zadaniu 3 na stronie 15). Możesz tez zaśpiewać piosenkę z klasą 1d TU. A skoro o owocach mowa, to możesz też zaśpiewać jeszcze raz Fruit Salad song (w e-podręczniku znajduje się ona na stronie 17).

A czy umiesz nazwać wszystkie kolory występujące w tęczy? Popatrz na swój obrazek w zeszycie, czytaj i nazywaj. Możesz też zaśpiewać I can sing a rainbow song.

Fioletowy (purple) znamy, ale co z różowym, szarym i brązowym? Wyjmij z koperty baloniki i zaśpiewaj jeszcze raz Balloon Song (idź do e-podrecznika i kliknij w ikonkę głośniczka w zadaniu 2 na stronie 19).

A czy potrafisz nazwać kolory lodów, które umieściłeś/łaś w rożku, który robiliśmy na lekcji? What colour is it? Ja odpowiedziałabym tak: My icecream is pink and purple. It is raspberry and blueberry icecream. A ty co odpowiesz?

A czy potrafisz powiedzieć w jakich kolorach są baloniki na twoim kółeczku (Colour Wheel)?

Jeśli nadal masz problemy, idź do słowniczka obrazkowego, klikaj, powtarzaj i ćwicz.

Możesz też wejść na stronę LearningApps i pograć jeszcze raz w którąś z pięciu gier MEMORY (TU, TU, TU, TU i TU).

No i ostatnie pytanie: Czy poćwiczyłeś/łaś pisanie po śladzie i czytanie słówek z rozdziału 2? Karta pracy (=zadanie domowe) znajduje się w twojej teczce z angielskiego (oraz jeśli cię nie było z nami na lekcji także w edzienniku–> zakładka „Zadania domowe”).

Ok. No to widzimy się jw środę. Nie zapomnij zatemperować kredek, bo będą nam potrzebne na sprawdzianie. See you! Bye!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s