Klasa 1: Unit 2 Revision

czyli powtórka materiału z rozdziału 2. Ready, stready, go!

Pierwsze pytanie: Czy znasz wszystkie owocowe słówka z rozdziału 2? Najlepiej je powtórzyć wyjmując nasze mini karteczki obrazkowe z koperty w zeszycie i nazywając do na nich jest.

Miniflashcards do pobrania TU:

A jeśli ułożyłeś/łaś obrazki w takiej kolejności jak u mnie na obrazku, to możesz jeszcze raz zaśpiewać Fruit Chant (idź do e-podrecznika i kliknij w ikonkę głośniczka w zadaniu 3 na stronie 15). A skoro o owocach mowa, to możesz też zaśpiewać jeszcze raz Fruit Salad song (w e-podręczniku znajduje się ona na stronie 17).

A czy umiesz nazwać wszystkie kolory występujące w tęczy? Popatrz na swój obrazek w zeszycie, czytaj i nazywaj. Możesz też zaśpiewać I can sing a rainbow song.

Fioletowy (purple) znamy, ale co z różowym, szarym i brązowym? Wyjmij z koperty baloniki i zaśpiewaj jeszcze raz Balloon Song (idź do e-podrecznika i kliknij w ikonkę głośniczka w zadaniu 2 na stronie 19).

A czy potrafisz nazwać kolory lodów, które umieściłeś/łaś w rożku, który robiliśmy na lekcji? What colour is it? Ja odpowiedziałabym tak: My icecream is pink and purple. It is raspberry and blueberry icecream. A ty co odpowiesz?

A czy potrafisz powiedzieć w jakich kolorach są baloniki na twoim kółeczku (Colour Wheel)?

Jeśli nadal masz problemy, idź do słowniczka obrazkowego, klikaj, powtarzaj i ćwicz.

Możesz też wejść na stronę LearningApps i pograć jeszcze raz w którąś z pięciu gier MEMORY (TU, TU, TU, TU i TU).

No i ostatnie pytanie: Czy poćwiczyłeś/łaś pisanie pośladzie i czytanie słówek z rozdziału 2? Karta pracy (=zadanie domowe) znajduje się w twojej teczce z angielskiego (oraz jeśli cie nie było z nami na lekcji także w edzienniku–> zakładka „Zadania domowe”).

Ok. No to widzimy się jutro (albo we wtorek). Nie zapomnij zatemperować kredek, bo będą nam potrzebne na sprawdzianie. See you! Bye!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s