Klasa 2: Unit 3 Revision

Rozdział 3 realizowałam z moimi drugimi klasami w listopadzie i na początku grudnia, ale nie zdołałam wcześniej nic opublikować, bo cały grudzień był szalony – co i rusz któraś z moich klas lądowała w domu na kwarantannie i pracowała zadanie, a dwa tryby pracy, to dwa razy tyle roboty. Najwyższy zatem czas uzupełnić zaległości.

Czego chcieliśmy się nauczyć w rozdziale 3? Pytać i odpowiadać na pytanie w co my i inne osoby jesteśmy ubrani.

What are you wearing today? I’m wearing a purple jacket.
What is he wearing? He’s wearing blue trousers.
What is she wearing? She’s wearing a pink dress.

Poznaliśmy dwanaście podstawowych słówek (jacket, cap, socks, trousers, dress, shirt, skirt, boots, shoes, T-shirt, sweater, shorts, skirt) oraz wiele dodatkowych, np. sunglasses, jeans, trainers. Słowniczek obrazkowy znajdziesz TU. Karty wyrazowe znajdziesz TU:

Karty obrazkowe do tego rozdziału znajdziesz TU:

Pierwsze osiem kart obrazkowych pokolorowaliśmy zgodnie z kolorami w rytmiczance ze str. 25 podręcznika Shine On!2; kolejne cztery (lekcja 3 i 4) dowolnie.

A skoro już o rytmiczance mowa, to jeśli masz pod ręką zeszyt, a w nim kopertę z miniflashcards z rozdziału 3, to możesz jeszcze raz ja ze mną zaśpiewać. Click ▶️ button, chant and move!.

Na drugiej lekcji nauczyliśmy się opisywać w co jesteśmy ubrani (I’m wearing … (a jacket and boots) i narysowaliśmy siebie w ulubionych ubraniach. Kartę pracy do zadania 4 na str. 26 w podręczniku znajdziesz TU:

[Na szaro wypisane są słówka, których możesz potrzebować, a których się nie uczyliśmy w rozdziale 3]. Tak ja wykonałam to zadanie, a jak tobie poszło?

Na trzeciej lekcji nauczyliśmy się bardzo fajnej piosenki pt. On a rainy day, w której opisywaliśmy, w co jesteśmy ubrani kiedy pogoda jest deszczowa, słoneczna, albo wietrzna. Link do piosenki znajdziesz TU. Oczywiście absolutnym hitem tej lekcji było ubieranie i rozbieranie misia Billego i opowiadanie o tym.

Po lekcji z historyjką Instant clothes! i kolejnej potrafiliśmy powiedzieć załóż (put on) i zdejmij (take off) i znowu rozbieraliśmy i ubieraliśmy Billego w zależności czy było mu ciepło (hot) czy zimno (cold). Świetna okazja , by powtórzyć pogodowe słówka z rozdziału 2. Nauczyliśmy się też nowej piosenki:

Na lekcji międzyprzedmiotowej powtórzyliśmy z zeszłego roku rodzaje materiałów z jakich zrobione są rzeczy (plastic, glass, metal, paper, cardboard) i dodaliśmy do nich trzy kolejne: wełnę (wool), bawełnę (cotton) i skórę (leather). Bohaterką naszej lekcji była owca, która tą wełnę daje. Pamiętasz śmieszne wideo do piosenki Baa, baa black sheep z kanału Cocomelon?

Trochę się też pośmialiśmy z naszych starych zdjęć (ale wyrośliście!), które wykorzystałam do opisywania, w co dzieci są ubrane (She’s wearing / He’s wearing…) i z czego to jest zrobione.

Niestety w tamtym czasie jedną z klas zmógł covid i zaczęliśmy się ponownie przyzwyczajać do pracy na Teams. Przydało się, bo po dwóch tygodniach na zdalnych były już wszystkie drugie klasy. 😢😢😢

A na koniec tego rozdziału bardzo Wam się podobała dzielona książeczka (flip book), którą wykonaliśmy na powtórkowej lekcji.

W pewnym momencie mojego kowboja można było opisać tak: 🤣

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s