Klasa 2: Unit 2 Revision

Powoli rozstajemy się z rozdziałem 2: What weather! (Ale pogoda!). Czas zebrać to wszystko, co nauczyliśmy się w październiku i na początku listopada. Sporo dzieci choruje i opuszcza lekcje, więc na prośbę rodziców, tym razem teczka wędruje na comiesięczny przegląd aż na pięć dni. Poniżej kilka pomysłów na powtórkę, ale absolutnie nie trzeba robić wszystkiego! Po prostu sprawdź czy wszystko co trzeba jest w głowie. 😃

Najpierw zastanów się czy znasz wszystkie wyrazy opisujące pogodę i pory roku. Najlepiej z koperty z napisem WEATHER wyjąć mini karty obrazkowe i przeczytać, co na nich jest oraz się zastanowić czy wiesz, co one oznaczają po polsku.

Miniflashcards do rozdziału 2 znajdziesz TU:

Jeśli nadal masz kłopoty, poćwicz ze słowniczkiem obrazkowym stronie kursu TU. Możesz też zagrać w grę na Wordwall (TU) – ciekawe czy pobijesz rekord Lilki? Albo zagrać w Memory (TU).

Świetnie się też przydaje nasz rytmiczanka z początku rozdziały drugiego, Seasons chant. Dzięki niej powtórzysz także literowanie wyrazów oznaczające pory roku. 1, 2, 3 chant with me!

No to jak,? Potrafisz już odpowiedzieć na pytanie „Jaka jest dzisiaj pogoda?” – What’s the weather like today? Is it cold? Is it windy? Is it foggy? Pokażesz dzisiejszą pogodę w Pogodowym Okienku (Weather window), które zrobiliśmy na lekcji i powiesz? Show and say.

A skoro mamy już Weather window w ręce, no to śpiewamy piosenkę My weather machine song. Piosenkę znajdziesz również w e-podręczniku na str. 17, tekst do piosenki, melodia i wersja karaoke (tylko melodia) jest na str. 84.

A teraz wyjmij proszę Pogodowe kółeczko (Weather Wheel), które zrobiliśmy dzisiaj na lekcji powtórkowej, zmieniaj ustawienia i próbuj odpowiadać na pytania:

What’s the weather in spring? np. It’s stormy and wet.

What’s the weather like in summer?
What’s the weather in autumn?
–What’s the weather like in winter
?

Dla odprężenia zaśpiewaj piosenkę Hot or cold.

Albo możesz też popatrzeć nas klasa 2c wywija w rytm piosenki Weather Dance ze starego, dobrego kursu Treetops (TU). Jeśli chcesz to i ty możesz się nauczyć tej piosenki. Oto link to mojej wideoanimacji:

Na koniec zastanów się, czy pamiętasz z naszej lekcji geografii po angielsku nazwy czterech kierunków świata? Jeśli nie, to zaśpiewaj piosenkę North South East West. Koniecznie pokazuj rączkami kierunki! Jeśli chcesz to otwórz zeszyt i sprawdź jaka była pogoda w Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Zakopanem, a potem poproś mamę/tatę, by sprawdziła jaka pogoda jest jest dziś. Potrafisz to samo powiedzieć po angielsku? Np. teraz, we wtorek wieczorem kiedy to pisze It’s snowy in Zakopane. It’s snowy and cold in the south.

CLIL lesson. Shine On! 2 p. 20

Zadanie domowe znajdziesz w teczce (pliki także na e-dzienniku). Nie zapomnij go zrobić! W pierwszym zadaniu połącz obrazki i powiedz jaka jest pogoda. W drugim zadaniu znajdź i zaznacz kółeczkiem jedenaście wyrazów (obrazki trochę pomagają, bo wiemy, w którym kierunku szukać i ile jest tak ukrytych wyrazów), a potem napisz wyrazy w odpowiedniej kolumnie tabeli – po lewej pory roku (seasons), a po prawej pogodę (weather).

PS. W poniedziałek na lekcji pt. Birthday parties poznaliśmy nazwy miesięcy. Jeśli chcesz sobie je przypomnieć to kliknij TU i śpiewaj z Morsem, Krabem i Mamą Kurką. Możesz też dokończyć zadanie, w którym dzieliliśmy miesiące na pory roku.

Kilka prac o naszych Birthday parties (urodzinowych imprezkach):

And this one made me laugh:

Karta pracy do tej lekcji TU;

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 2: Unit 2 Revision

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s