Klasa 2: Unit 1 Revision

Miałam dziś umieścić opis tego, co zrobiliśmy w drugich klasach w rozdziale 2, ale zorientowałam się, że mój październikowy wpis o rozdziale 1 (Happy Birthday) gdzieś „wcięło” 😢 i jeśli ma być zachowana ciągłość, to muszę go ponownie zamieścić. Stanowi to niezbity dowód na to, że 21 godzin na mojej nauczycielskiej głowie wraz z dwoma kolejnymi („czarnkowymi”) godzinami wspomagającymi 4 klasy stanowi na tyle duże obciążenie, że nie mam zbyt dużo czasu, by zaglądać na własnego bloga. Biję się w piersi, obiecuję poprawę, a na pocieszenie dodam, że trochę mniej zaniedbana jest Facebookowa siostra bliźniaczka @angielskiwszkoleiwdomu..

Świetny pomysł mieli autorzy Shine On! 2, by zacząć po wakacjach od tak uroczego tematu jakim są urodziny (Happy Birthday). w klasie zawisł ogromy trójdzielny balon napełniony helem, a w moim worku pojawiło się mnóstwo urodzinowych gadżetów do prezentacji i powtarzania słownictwa oraz ilustrowania piosenek.

Jakie to słówka i czy znamy je już wszystkie można sprawdzić w Picture Dictionary (słowniczek obrazkowy) na stronie kursu Shine On! TU:

Oczywiście można też wyjąć obrazki z naszej koperty (envelope) z napisem Happy Birthday i pokazywać t,. co się na nich znajduje.

Karty obrazkowe i wyrazowe dla leniwych i/lub zapracowanych w wersji kolorowej do pobrania TU:

Karty w wersji do kolorowania (czyli takiej jakie wolą moje dzieci) TU:

To dzięki nim graliśmy w tym miesiącu w MEMORY, LOTTO i BINGO.

A ponieważ prawie do końca września nie miałam swojego zestawu nauczycielskiego, w tym dużych kart obrazkowych, poprosiłam dzieciaki z klasy 2b żeby mi je pomogli zrobić. Oto efekt ich pracy – ilustrowana ich pracami rytmihzanka Birthday chant ze strony :

Jeśli chcecie zrobić sobie live wideo czyli zilustrować linki tekstu podnoszonymi przez uczniów kartami, to można je znaleźć TU:

Kursowe katy obrazkowe (na zdjęciu po prawej) i tak nie na wiele by się tu zdały, bo jak słychać w rytmiczance potrzebne nam są obrazki z wieloma, a nie pojedynczymi elementami. How many hats? Five hats. Nie mogę z nich „zbudować” ani tekstu rytmiczanki ani piosenki, za to do powtórki słownictwa i gier są jak znalazł. Dlatego od czasu do czasu dorabiam własne karty obrazkowe.

Kto chce zaśpiewać raz jeszcze piosenkę Happy Birthday to wystarczy kliknąć TU. Oczywiście klasycznej piosenki Happy Birthday w kilku różnych wersjach i wykonaniach także nie zabrakło, bo w październiku było sporo solenizantów. Ellie, nowej bohaterce kursu Shine On! było smutno, bo dopiero co się przeprowadziła niego jeszcze nie zna kogo mogłaby zaprosić na swoje urodziny, więc my jej zaśpiewaliśmy Happy Birthday „wręczyliśmy” jej nasze kartki urodzinowe (cards).

Co zaś do prezentu to powtórzyliśmy nazwy wszyskich zabawek, które nauczyliśmy się w klasie 1 oraz nauczyliśmy czterech nowych yo-yo, robot, puzzle i basketball. Zaśpiewasz teraz ze mną piosenkę It’s my birthday?

Lekcja integrująca matematykę i angielski to był naprawdę megafun. Nie dosyć, że przyjechał Mister Maker (Pan Robótka) i nauczył nas nazw figur geometrycznych (shapes) to jeszcze w grupach udało nam się stworzyć bardzo ciekawe prace z kształtów, które każdy zespół wylosował.

Efekty naszej pracy mogliście już podziwiać na Teams i Facebooku.

Jeśli chcecie to możecie jeszcze raz zaśpiewać piosenkę Shapes Song for Children , która nam towarzyszyła nam przy pracy.

I to by było na tyle rozdziału 2. Nasze pierwsze w tym roku zadanie domowe (powtórkowe karty pracy) znajdziecie w teczce z angielskiego oraz w linkach w zakładce Zadania domowe na e-dzienniku.

Na imprezkę urodzinową powrócimy za miesiąc za sprawą lekcji kulturowej Birthday Parties. W każdym razie czapeczki urodzinowe (hats), już mamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s