Klasa 1: Yummy honey STORY (online)

Hej, hej, pierwszaczki! Oto opis naszej wczorajszej lekcji z pysznym miodkiem w tytule (yummy honey). Jeśli cię z nami nie było możesz lekcję obejrzeć TU, albo po prostu czytać dalej.

Na początku lekcji stopniowo odkrywałam obrazki, a dzieci mówiły jakie zwierzątka widzą.

animals_revision

Czy umiesz nazwać wszystkie zwierzątka na ilustracji w podręczniku na stronie 60? Czy potrafisz poprawnie przeczytać ich nazwy? Pamiętaj! W języku angielskim nie czytamy po literce; musimy wiedzieć jak dany wyraz się mówi, a jak pisze i czasami jest tu spora różnica. Na przykład widzisz🐱 a cat, ale nie mówisz „cat” tylko  . [Jeśli chcesz usłyszeć wymowę tego wyrazu w słowniku kliknij TU, a jak już będziesz na diki.pl to może sprawdzisz wymowę innych wyrazów – a dog, a fish, a frog, a bee?)]

Potem zapytałam dzieci, czy pamiętają, co mówią zwierzątka, jakie odgłosy wydają i jak już to ustaliliśmy to „zaśpiewaliśmy” Animal chant. (Jeśli nie wiesz o co chodzi, to na poprzedniej lekcji jest wideo z tą rytmiczanką, TU.)

A potem posłuchaliśmy nagrania i próbowaliśmy zgadnąć gdzie się dzieje fabuła nowego odcinka przygód Bud’a i Holly. Usłyszeliśmy dużo bzyczenia pszczół i ćwierkanie ptaków, bo nasza historyjka dzieje się w lesie, a pszczoły są dzikie, więc nie mieszkają w ulu (a beehive) w pasiece, ale zbudowały sobie gniazdo w dziupli drzewa (zdjęcie po lewej stronie). Zaś na zdjęciu po prawej widać ogromny plaster miodu (honeycomb) zbudowany przez dzikie pszczoły miodne (bumble bees) bezpośrednio na gałęzi drzewa. Amazing! 

beehives

Po takim wstępie obejrzyj historyjkę pt. Yummy honey! raz jeszcze. Click play▶️

Otwórz teraz podręcznik na str. 61, słuchaj i czytaj (dymki). Listen and read.

Explore Treetops 1, p. 61 (C) OUP

Nowe słówka to: a sunflower 🌻 , bees 🐝🐝🐝 i honey 🍯. Wskaż je na obrazku w podręczniku. Możesz teraz zrobić zadania 1 i 2 w zeszycie ćwiczeń (homework – zeszyt ćwiczeń str. 59).

Na lekcji zazwyczaj po przeczytaniu historyjki robimy inscenizację historyjki. Yummy honey! się świetnie do tego nadaje, bo po zrobieniu małej pszczółki można pobiegać po klasie krzycząc „Go away, Crow!” (zobacz TU i TU).

Można też posmakować miodu i sprawdzić czy jest rzeczywiście taki yummy (choć oczywiście Bud i Holly dostali od pszczółek miód prosto z plastra, a taki w ciepły, słoneczny dzień nie ma sobie równych… Yum!). Ponieważ nie ma nas w szkole, to zrób smakowanie miodu w domu i odpowiedz na pytanie: Do you like honey? Is it yummy?

W historyjce na obrazku numer 1, Holly, wskazując na słonecznik, mówi:

Look, Bud. There’s a sunflower.

Na co Bud odpowiada:

And there’s a bee.

There’s używamy jeśli chcemy powiedzieć, że coś gdzieś jest. Zobacz, na obrazku na stronie 62 pochowały się zwierzątka. Zgadniesz kto się gdzie schował?

Explore Treetops 1, p. 62 (C) OUP

Look at number 1. There’s a bee here! (Tu jest pszczoła.)  What’s number 3? There’s a dog.

Popatrz na zdania w zadaniu 2. Gdzie położysz żeton w zdaniu 1? There’s a frog czy There’s a bird. Odpowiedź to: There’s a bird. Zrób pozostałe zdania. Następnie napisz po śladzie There’s w zadaniu 1 w zeszycie ćwiczeń na tr. 61 (homework 2). Na koniec pokoloruj zwierzątka w zadaniu zgodnie z treścią zdania. Przy okazji przypomnisz sobie kolory po angielsku.

A skoro pojawiło się zdanie There’s a bee 🐝, to aż się prosi, by zaśpiewać piosenkę o tym tytule. Tylko jedno z was odważyło się nagrać swoją wersję piosenki, więc nie powstało klasowe, składane wideo. Ale nic to! Nagranie Julki jest świetne, więc dziś śpiewamy razem z nią. Bravo, Julka! You’re a star! 👏👏👏

Jeśli chcesz zaśpiewać jeszcze raz kliknij TU albo (nagranie z wideo) TU.

Extra homework: Jeśli lubisz zadania plastyczne to zrób A Flying Bee, latającą pszczółkę. Ja ci już swoją pokazywałam na lekcji. Wideo, obrazkową instrukcję krok-po-kroku oraz szablon do wydrukowania znajdziesz na stronie krototak.com. Powodzenia! Good luck! [I nie zapomnij mi wysłać zdjęcia (najlepiej na Teams) albo pokazać do kamerki na naszej następnej lekcji. Bzzz!🐝🐝🐝).

Flying Bee Craft

See you next Wednesday!

Ms Sylwia

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 1: Yummy honey STORY (online)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s