Klasa 2: Getting ready for Mother’s Day (online)

Kochani, pamiętacie, że we wtorek obchodzimy w Polsce Dzień Matki? Jeśli jeszcze nic dla mamy nie przygotowaliście, to możecie razem ze mną zrobić dla niej piękną treetopsową laurkę.

Najpierw posłuchaj i przeczytaj (podręcznik Explore Treetops 2, str. 74) jak dzieci obchodzą Dzień Matki w Wielkiej Brytanii. Click play▶️.

Widzisz jakieś różnice i podobieństwa pomiędzy Dniem Matki w Polsce, a Mother’s Day w Wielkiej Brytanii?

🌺Różnice: U nas zawsze obchodzimy Dzień Matki 26 maja (May 26), a w Wielkiej Brytanii jest to zawsze niedziela (Sunday) w marcu lub kwietniu, w zależności od tego, kiedy wypada Wielkanoc (Easter), ponieważ jest to zawsze czwarta niedziela Wielkiego Postu (Lent). A ponieważ jest to zawsze niedziela, inna nazwa dla Mother’s Day to Mothering Sunday. W tym roku w Wielkiej Brytanii świętowano Dzień Matki 22 marca (March 22). Podobnie jest w Stanach Zjednoczonych – tam też Mum’s Day jest obchodzony w niedzielę, ale jest to zawsze druga niedziela maja; w tym roku przypadła ona 10 maja (May 10).

🌺Podobieństwa: Dzieci dają mamie laurkę (a card), kwiatki oraz drobne prezenty (presents).

Tradycją w wielu domach są (jak to widać na zdjęciu w naszym podręczniku) życzenia, całusy (kisses) i tulaski (hugs) wcześnie rano w komplecie ze śniadankiem do łóżka – choć raz w roku to nie mama jest pierwsza na nogach i nie szykuje śniadania dla innych, tylko to jej przynoszą.

Zaśpiewasz teraz piosenkę dla mamy? Click play▶️ and learn the Thank you song.

[Trzecia i czwarta zwrotka tej piosenki przyda nam się 21 czerwca (June 21), kiedy to będziemy w Polsce obchodzić Dzień Ojca. Ale o tym porozmawiamy za niecały miesiąc.]

🌹A teraz zrób ze mną laurkę. Make a card. Click play▶️.

Ja udekorowałam swoją kartkę wycinanymi specjalnymi wykrojnikami (craft punches) z kwiatkami i serduszkami, ale ty możesz je po prostu narysować i wyciąć, lub zrobić laurkę z białej kartki i narysować piękny obrazek wprost na niej. Nie zapomnij napisać życzeń! I love ❤️ you, Mummy!

I choć w tym roku Dzień Matki przypada we wtorek, to skorzystaj z faktu, że jesteśmy w domu, a nie w szkole, i przygotuj mamie, tak jak angielskie dzieci, śniadanie do łóżka. Zobacz jak to ćwiczyliśmy w klasie w 2016 i 2017 roku.

🌹A jeśli twoje rączki lubią tworzyć, to kliknij play i zrób mamie jescze piękny bukiet kwiatów. Make a Flower Bouquet for your Mum. Click play▶️.

Ale jeśli ten bukiet jest dla ciebie zbyt trudny to kliknij w link poniżej, wydrukuj pierwszą stronę, popatrz/przeczytaj co należy zrobić i zrób bukiet podobny do tego, który robiłam z dziećmi trzy lata temu.

Flowers

Happy crafting!

Ms Sylwia

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 2: Getting ready for Mother’s Day (online)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s