Klasa 1: Animals (online)

Dziewiąty tydzień #zostanwdomu i #uczezdalnie. Za oknem piękne majowe słońce, w naszym podręczniku cudownie kolorowe obrazki – pszczółki, żabki, ptaszki (bo zaczynamy rozdział 7 – Animals), a mnie jakoś tak trochę smutno. Miałam tyle planów co do rozdziału 7, worek pluszowych zwierzaków przygotowałam, gry nadrukowałam, a pandemia… Nie myślałam, że kiedyś to powiem: I miss school! 😥 No, ale nie ma co narzekać. Do pracy, rodacy! Do pracy w domu.

tenor-8Na początek gratulacje: świetnie wam poszło na naszym teście z roz. 6. Bravo! Co niektórzy zawodnicy podchodzili do testu na Kahoot trzy razy, tak by w końcu wyklikać najlepszy wynik. To się nazywa determinacja!

Po drugie dziękuję moim farmerom za przesłanie zdjęć. These farms are amazing! Dzięki tak dobrze zorganizowanym gospodarstwom rolnym na pewno nie umrzemy z głodu. A jedzonko na pewno jest bio, eco & organic. Well done! [Farmy wrócą do nas pod koniec rozdziału za sprawą przypomnienia piosenki Old MacDonald Had a Farm).

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Słówka w rozdziale 7, na których się dziś skoncentrujemy to: a bee, a bird, a cat, a dog, a frog, a fish. Oczywiście my znamy z poprzednich rozdziałów parę innych zwierzątek, ale na początek tyle wystarczy. Otwórz podręcznik na stronie 60, słuchaj uważnie i wskazuj paluszkiem obrazki. Dla ułatwienia dodałam na zdjęciu cyferki czyli kolejność w jakiej się pojawiają. Kliknij play▶️.

Unit 7 vocab
Explore Treetops 1, p.60 (c) OUP

Idź teraz na stronę Explore Treetops Funzone TU, klikaj na obrazki, słuchaj uważnie i powtarzaj za nagraniem.

Unit 7 vocab

Najtrudniejsze słowo to a bird i proszę! bez żadnych tam „biiiRd”, ani „fiiiiiisz”. No, no. That’s not correct. (Trochę o tym pisałam TU).

pronun fish_birds

A tak w ogóle, to co te zwierzęta mówią? Jakie odgłosy wydają? Po polsku pies szczeka „chau, chau”, a po angielsku? Tak masz rację: woof, woof – tak właśnie odpowiadaliście na naszej ZOOM lekcji (jeśli cię nie było, to obejrzyj nagranie TU).

chant zoom

Czas na chant czyli rytmiczankę ze zwierzątkami w roli głównej. Przygotowałam ci krótki filmik, żeby było łatwiej…, (???) „czantować”. Powtarzamy frazy za dziewczynką z nagrania. Liczba kropek w dymkach oznacza liczbę powtorzeń (tweet …  = tweet, tweet, tweet). Do dzieła. Let’s chant the Animals Chant. Kliknij play▶️.

A teraz nowa piosenka,  There’s a bee. Look at the pictures, sing the song and do the actions!

Homework/zadanie domowe:

  1. Sing There’s a bee song – naucz się śpiewać i pokazywać piosenkę There’s a bee. Jeśli masz ochote, to nagraj filmik jak śpiewasz i wyślij mi na maila lub na nasze konto na Teams. Z(etka) murowana!
  2. Do the exercise – Zrób zadanie 1 w zeszycie ćwiczeń (str. 58): trace the animals and trace the words.

Extra homework/zadanie dodatkowe, dla tych którym podobała się nasza lekcyjna gra w Memory/Pairs. Wydrukuj karty wyrazowo-obrazkowe (albo je narysuj/napisz) i zagraj z mamą/tatą w Memory. Pobierz TU—> Animal miniflashcards.

See you next Wednesday! Bye!

Ms Sylwia

2 uwagi do wpisu “Klasa 1: Animals (online)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s