Klasa 0: Farm babies (online)

They’re so cute! – słyszałam dziś na lekcji wiele razy. No tak – kociaki, szczeniaki i jagniątka są naprawdę słodkie. A jak jeszcze takiego królisia czy kurczaczka weźmie się do ręki, to ojej! Sama słodycz.

Zanim pójdziemy na farmę obejrzeć młode zwierzątka przypomnijmy sobie raz jeszcze jak nazywają się ich mamy. Jeśli chcesz zobaczyć jak na lekcji bawiliśmy się w Silhuette Game czyli „zgadnij po zarysie, co to za zwierzę”, to kliknij TU .

Silhuette game

Inspiracją do tej zabawy był filmik, w którym dziewczynka chodzi po farmie nocą i właśnie po zarysach sylwetek zgaduje, co to za zwierze. Oczywiście, gdy poświeci latarką wszystko staje się … jasne. Jeśli chcesz, kliknij play▶️, obejrzyj go jeszcze raz i pozgaduj.

A skoro już sobie przypomnieliśmy jak nazywają się dorosłe zwierzęta, to idziemy na farmę zobaczyć co się tam nowego urodziło. Czy potrafisz nazwać po polsku dzieciaki-zwierzaki, które są tam pokazane? Click play▶️.

Dziecko świnki to …
Dziecko owcy to …
Dziecko konia (klaczy) to …
Dziecko krowy to …
Dziecko gęsi/kury/indyka to …
Dziecko kota to …
Dziecko psa to …

A teraz porównaj oba zestawy zdjęć, które dla ciebie przygotowałam (na górze po polsku, na dole po angielsku) i sprawdź swoje odpowiedzi.

1

2

Kliknij play▶️ i posłuchaj, jak wymawiam nowe wyrazy (od górnego lewego rogu do dolnego prawego).

.

A teraz posłuchaj jeszcze raz jak czytam książeczkę Farm Babies napisaną przez Liz i Kate Pope. Let’s read a book. Kliknij play▶️ .

No i już wszystko wiadomo, kto jest kogo mamą.

3

mothers_babies task

Połączysz teraz mamusie z ich dziećmi? (Wydrukuj stąd –>,Mothers and their babies albo zrób na ekranie TU).

Jeśli lubisz książeczki to mam dla ciebie jeszcze jedną:  The Noisy Farmyard Tale. Kliknij play▶️.

Rozbawiło mnie dzisiaj na lekcji, że ktoś pomylił małą kózkę z lamą, która w Polsce raczej na farmach nie bryka, no ale być może to wpływ grania przez starsze rodzeństwo w Fortnite’a.🤣 Tak na marginesie, małe kózki to kids czyli dokładnie tak jak ja was nazywam, bo kid to też „dzieciak”.

Blog post photo-3

Ok. That’s all for today. To tyle na dzisiaj. Przespacerujmy się ostatni raz po farmie i zmykajmy do domu. Let’s take a walk around the farm.

See you next Wednesday.
Ms Sylwia

Homework (praca domowa): Zajrzyj później na swoje konto na Microsoft Teams i wydrukuj (albo narysuj podobny) obrazek, który dla ciebie zostawiłam, pokoloruj go, ostrożnie wytnij wzdłuż konturu, a na koniec z tyłu przyklej taśmą klejącą patyczek po lodach albo słomkę. Otrzymasz w ten sposób kukiełkę na kijku (a stick puppet), która będzie nam potrzebna na naszą następną środową lekcję.

stick puppets2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s