Klasa 3: It’s got two legs (online)

A wee-moh-weh, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh… będzie mnie prześladować do końca dnia. A to za sprawką piosenki The Lion Sleeps Tonight (zwanej też the Happy Hippo Song) z filmu Disney’a The Lion King 🦁. Kto się nie boi, że mu piosenka utkwi w głowie (the-song-stuck- in-my-head phenomenon), to śpiewa z Pat’em, Stanem i ze mną. A wee-moh-weh, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh

[Kto nie chce mieć piosenki z napisami, klika  TU; kto nie chce obrazków, tylko tekst klika TU; a kto chce mieć i jedno i drugie kilka play▶️.]

A poza tym co tam dzisiaj u nas na lekcji? Oczywiście możesz się dowiedzieć tego z nagrania TU*, ale możesz też czytać dalej. (Ale jak będziesz oglądał nagranie z lekcji to koniecznie oglądaj do końca, bo w 32 minucie lekcji Filip pokazuje nam swoją kartonową twierdzę. You can’t miss it! Nie możesz tego przegapić!)

Po powtórzeniu nazw zwierząt (zabawa Little by Little) zrobiliśmy dwa zadania z podręcznika na stronie 73. Bertie mówi (wskazując na słonia): „It’s got four legs„. W pełnej formie to zdanie brzmiałoby „It has got four legs” – To/On (słoń) ma cztery nogi. Potem dodaje „It’s grey” czyli It is grey” – To/On (słoń) jest szary. -s zatem może być formą skróconą od czasownika is (jest), ale też od has (ma).

Zrzut ekranu 2020-05-18 o 10.49.46Zrobisz teraz zadanie 2 ze strony 73 z podręcznika i upewnisz się, że potrafisz odróżniać It’s got … od It’s …? Widzisz symbol zeszytu? Pisz zatem całe zadania w zeszycie.

A teraz Animal features – cechy wyglądu zwierząt. We wcześniejszym zadaniu już kilka z nich się pojawiło: arms, legs, stripes, no i oczywiście kolory. Na stronie 74 podręcznika są przedstawione kolejne z nich. Kliknij play▶️. Listen and repeat. Jedziemy od 1 do 8.

CB74
Explore Treetops 3, p. 74, (c) OUP

1.wings   2. stripes   3. spots  4. a long neck
5. big ears  6. a beak  7. a trunk  8. a short tail

Widzisz znowu przy zadaniu symbol zeszytu? Otwórz zeszyt, narysuj małe obrazki (np. skrzydła – wings) i podpisz je. Na lekcji w szkole na skserowanej wklejce wyglądałoby to tak:

(Wklejkę do zeszytu można znaleźć we wpisie z 2017 r.)

W mojej zabawie Ask me a question ćwiczyliśmy dziś również zadawanie pytań o wygląd zwierząt (zad. 2 na str. 74):

parrotHas it got four legs? No, it hasn’t.
Has it got two legs? Yes, it has.

Has it got a long neck? No, it hasn’t.
Has it got stripes? No, it hasn’t.
Has it got spots? No, it hasn’t.
Has it got a beak? Yes, it has.
Has it got wings? Yes, it has.

It is a parrot? Yes, it is!

A jak brzmiałyby pytania i odpowiedzi gdybyś trzymał/a w ręce figurkę żyrafy? Albo hipopotama? Ask and answer questions about a giraffe.🦒 or a hippo 🦛.

A teraz obejrzyj mój animowany filmik i powtórz słówka dotyczące cech zwierząt. Oprócz ośmiu, których się dziś uczyliśmy dodałam kilka nowych (na niebiesko) dla chętnych.

Homework/Zadanie domowe (oprócz zadań, które już wykonałeś/łaś powyżej) zadanie 1-3 w zeszycie ćwiczen na str. 60.

No to na pożegnanie też śpiewamy The Lion Sleeps Tonight – tym razem z nową HD-animacją z 2019 roku, więc koniecznie obejrzyjcie na pełnym ekranie. Kliknij play▶️.

(Piosenka in The Lion Sleeps Tonight to taki hit, że doczekała się nawet wersji Treetops, kliknij TU ).

546846c642a500f8a49a30199e797ddd_hippo-clipart-animation-hippo-animation-transparent-free-for-_1080-1080See you next Monday. Bye
Ms Sylwia

A wee-moh-weh, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh,, a wee-moh-weh, a wee-moh-weh, …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s