Klasa 2: Ecofriendly Round up 6 (online)

Dziś w drugich klasach zamknęliśmy rozdział 6 (see you at Kahoot! i zastawialiśmy się, jak dbać o środowisko wokół nas.

Jeśli nie było cię dziś na ZOOMie z nami to koniecznie powtórz z nami materiał. A co, między innymi, znajdziesz na nagraniu z lekcji (TU)?

  1. Jak śpiewaliśmy chant ze str. 48
  2. Jak na wyścigi z czasem (tylko 3 minuty!) pisaliśmy wyrazy w zeszycie ćwiczeń (str. 52)
  3. Jak kładliśmy papierkowe żetony na obrazek w zadaniu 2 (str. 53 podręcznika) zgodnie z nagraniem.

4. Jak powtarzaliśmy formy He’s got … / She’s got … i jak potem układaliśmy zdania zgodnie z podpowiedziami w zadaniu 3 na str. 53. Teraz zostało nam tylko je przepisać do zeszytu.

CB 53b

IMG_8430TEST: Po solidnej powtórce, poproś mamę/tatę, by ci przeczytała z edziennika PIN do testu z rozdziału 6 na Kahoot (oczywiście jeśli byłeś/aś na lekcji to juz go masz) i zmierz się z nowym wyzwaniem. Uwaga! Niektóre odpowiedzi tym razem trzeba wpisać samodzielnie oraz niektóre pytania mają więcej niż jedną dobrą odpowiedź. Masz na zrobienie testu na Kahoot! cały tydzień i możesz do niego podchodzić wiele razy.

Pozostaje tylko jedno pytanie, które nieodmiennie mi przychodzi na myśl po obfitującym w zabawki rozdziale Play time: Co się dzieje z tymi wszystkimi rakietkami, piłkami, pluszakami, samochodzikami, bransoletkami itd. jak się popsują, albo gdy dzieci już nie chcą się nimi bawić? Czy lądują na wielkim stosie na wysypisku śmieci? Czy my przypadkiem za dużo tych zabawek, szczególnie plastikowych, nie mamy?

junk | 0.001% of my kids' toys. | tup wanders | Flickr

Oczywiście ma rację Simon z naszego podręcznika, który na stronie 55 opowiada nam jak on i dzieci z jego klasy dbają o środowisko: Wrzucają śmieci do kosza (put litter to the bin), organizują zbiórki butelek, gazet i puszek (we collect bottles, newspapers and tins) i zanoszą różne materiały (plastic, paper and glass) do punktów selektywnej zbiórki odpadów, by je tam zrecyklingowali (recycle). Ale czy to wystarczy? Może tych śmieci powinno być po prostu mniej?

Posłuchasz jeszcze raz wierszyka ze str. 55? Kliknij play▶️. Listen and repeat the poem.

Zrzut ekranu 2020-05-18 o 22.09.08
Explore Treetops2, p. 55, (c) OUP

601-6017114_reuse-is-at-the-top-of-the-waste.pngA skoro już mowa o dbaniu o środowisko, to zgodnie z drugim R w zasadach bycia „eko” (Reuse),  spróbujmy dać drugie życie naszym śmieciom  – butelkom, pudełkom, nakrętkom, tasiemkom, papierkom, słomkom…

Homework/zadanie domowe: Na naszą następną lekcję zrób zabawkę z materiałów, które normalnie wylądowałyby w koszu. Oczywiście, w internecie znajdziesz wiele inspiracji (google DIY toys from recycled materials, junk modelling i junk toys), ale może masz swój własny oryginalny pomysł?

junk toys

W przyszłym tygodniu obejrzymy wasze zabawki (i/lub ich zdjęcia, jeśli mi je przyślecie) oraz porozmawiamy o materiałach z jakich są zrobione.

See you next Tuesday. Bye!

Ms Sylwia

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s