Klasa 0: The Little Red Hen STORY

Dziś na zakończenie naszej wyprawy po farmach, klasyka literatury dziecięcej – bajka The Little Red Hen wystawiana na deskach naszego ZOOM teatru. Oj, działo się, działo!

Na lekcji najpierw obejrzeliśmy bajkę o czerwonej kurce w formie filmu animowanego. Chcesz go zobaczyć raz jeszcze?  Click play▶️ and watch the story about the Little Red Hen once again!

Musieliśmy nauczyć się swoich aktorskich kwestii: „Not I” oraz „I can„. Najlepiej spojrzeć w tym celu na karty książki. (Thanks the World of Better Learning for sharing these!)

storycard1storycard2

No i bardzo trudna sprawa: koordynacja i ruch sceniczny. Musimy poćwiczyć operowanie naszymi aktorami i rekwizytami.

I tak to po wielkich trudach i zmaganiach udało się naszej aktorskiej trupie wystawić przedstawienie. Ta-dah! Ladies and gentlemen „The Little Red Hen” Puppet Theatre on ZOOM. Click play▶️.

OK. OK. Wiem, wiem – jest jeszcze wiele niedoskonałości, ale mieliśmy na poznanie historyjki, nauczenie się kwestii oraz próby jakieś … 30 minut😥.

A tak wygląda animowany teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu profesonalistów:

Jeśli masz ochotę to obejrzyj jak Simon opowiada historyjkę o kurce. Nie wiem jak ty, ale ja uwielbiam doodle czyli takie odręczne rysuneczki.

Na lekcji pojawiła się także piosenka The Little Red Hen, która opowiada całą historię, jak to z tym pieczeniem chleba i pomaganiem było. Click play▶️ and sing it again.

Podobała ci się piosenka? No to może trochę amerykańskich rytmów (dla trochę bardziej zaawansowanych)? Listen.

Uff! Trochę się tymi aktorskimi popisami zmęczyłam. Idę odpocząć. Time to relax.
See you next Wednesday. Bye!

Ms Sylwia

PS. Bajka o czerwonej kurce po polsku TU.

PS2. Kto ma ochotę zobaczyć nasze wszystkie zmagania z przygotowywaniem przedstawienia „The Little Red Hen”, ten może całą lekcję zobaczyć TU.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s