Welcome back!

Witajcie po wakacjach! Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęli i nabrali sił na nowe wyzwania.

Z pięcioma (z siedmiu) klas, w których uczę już się spotkałam w piątek i oto co robiliśmy:

1.

Przywitaliśmy się dobrze znaną piosenką Hello!, a potem zobaczyliśmy wideo do piosenki Shine On! – na każdym poziomie kursu się ono zmienia – nasi bohaterowie rosną, dochodzą do nich nowi przyjaciele. Jeśli chcecie to możecie teraz sprawdzić co nowego na stronie ucznia w klasie 2 i klasie 3. Znajdziecie tam słowniczek obrazkowy, gry, piosenki, historyjki i matryce do plac plastycznych.

2.

Sprawdziliśmy, czy mamy wszystkie potrzebne materiały: teczkę, zeszyt i należycie wyposażony piórnik. wszystkie materiały są gotowe. Oczywiście nie wszystkie klasy pobiegły w czwartek po rozpoczęciu roku szkolnego do biblioteki, więc podręczniki i zeszyty ćwiczeń odbiorą w najbliższych dniach. Mój zestaw nauczycielski niestety jeszcze idzie 🐌 pocztą i póki co mam dostęp tylko do e-podręcznika.

3. Przypomnieliśmy sobie informacje o bohaterach kursu Shine On!: jak mają na imię, w co są zazwyczaj ubrani, co lubią jeść i czym się bawić.

4. Przy okazji przypomnieliśmy sobie jak to powiedzieć o sobie. To zadanie potem powtórzyliśmy pisemnie na karcie pracy – poniżej.

No i oczywiście daliśmy daliśmy szansę się wypowiedzieć nowym kolegom i koleżankom, którzy dołączyli do naszej klas. Szczególnie uważnie słuchałam i przyglądałam się wszystkim dzieciakom z klasy 3f, w której będę zastępować chorą koleżankę. Get better, Asia!

Kartę pracy dla klasy 2 znajdziecie TU. Kolorowanka i zadanie All about me dla klasy 3 znajdziecie poniżej.

No to jesteśmy gotowi na nowy rok szkolny. Powodzenia i bawcie się dobrze. Good luck and enjoy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s