Klasa 2: Unit 1 Revision (’22 edition)

Powoli żegnamy się w drugich klasach z dwoma pierwszymi rozdziałami i w tym miejscu warto zrobić powtórkę tego, czego się uczyliśmy we wrześniu i pierwszym tygodniu października.

Shine On! 2 rozpoczyna się od rozdziału Welcome back! i tak jak to sobie wymyśliłam w zeszłym roku (opis TU) na pierwszej powakacyjnej lekcji zaczynam od poznania nowej wersji wideo do piosenki Shine On! (TU) , porównania, jak się zmienili Lucy, Jack i Megabyte i wykonania prostej karty pracy (Kolorowanka z dymkami). Taka powtórka Who is who bardzo się przydaje pzred poznaniem nowej koleżanki Jacka i Lucy, Ellie (historyjka New Neighbours).

W rozdziale wstępnym powtórzyliśmy z poprzedniego roku liczenie od 1-10 i nauczyliśmy się liczyć od 11-20 (piosenkę Dream English Kids, która od zawsze się dzieciom najbardziej podoba znajdziesz (TU). Kilka razy pojawiły się też „Mama Kurka” czyli The Singing Walrus i ich Number Song (TU) Wykorzystuję ją równie często, bo w wideo pojawiają się nie tylko cyferki (te dzieci wymieniają bez większego problemu), ale również zapis wyrazowy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie chutes-and-ladders.jpg

Poza tym rozdział wstępny to także nauka alfabetu i o ile piosenki ABC... (nasze ulubione znajdziesz TU, TU, TU) dzieci w większości znają, to już nazywanie literek „na wyrywki”, kiedy to zgodnie z tematem „How do you spell Jack?” na przykład chcemy przeliterować imiona, nowo poznany wyraz, albo upewnić się co do pisowni, przychodzi dzieciom z dużym cudem. Będziemy tę umiejętność ćwiczyć przez cały rok. Pod koniec każdego rozdziału Megabyte pyta: „Can you write and spell (birthday words)? – Czy umiesz napisać i przeliterować (wyrazy związane z obchodzeniem urodzin)?

Świetny pomysł mieli autorzy Shine On! 2, by zacząć po wakacjach od tak uroczego tematu jakim są urodziny (Happy Birthday). W klasie co prawda w tym roku nie zawisł wielki balon urodzinowy, ale tak jak w roku ubiegłym w moim worku pojawiło się mnóstwo urodzinowych gadżetów do prezentacji i powtarzania słownictwa oraz ilustrowania piosenek.

Jakie to słówka i czy znamy je już wszystkie można sprawdzić w Picture Dictionary (słowniczek obrazkowy) na stronie kursu Shine On! TU:

Oczywiście można też wyjąć obrazki z naszej koperty (envelope) z napisem Happy Birthday i pokazywać to co się na nich znajduje.

Dzieciaki dostały też na ostatniej lekcji zadanie ograć mamę/tatę w grę Memory (znajdź pary) i jestem ciekawa komu się uda. Dzieciaki maja sporą wprawę, bo wiele razy graliśmy w Memory na tablicy interaktywnej (jedna z wersji znajdziesz TU). W papierowej wersji gramy oczywiście kartami odwróconymi obrazkiem/wyrazem do dołu i na zmianę odwracamy, nazywamy co się na nich znajduje i jeśli jest to para zgarniamy, jeśli nie to odkładamy na miejsce.

Jak to u nas bywa kartami obrazkowymi gramy w Lotto, Bingo i Memory. Wersję „dla leniwych i/lub zapracowanych w wersji kolorowej do pobrania TU:

Karty w wersji do kolorowania (czyli takiej jakie wolą moje dzieci) TU:

Nie zmieniałam w tym roku wideo do Birthday Chant, bo ten wykonany w zeszłym roku przez 2b nadal się dzieciom podoba.

Jeśli inni nauczyciele chcieliby sobie zrobić live wideo czyli zilustrować linki tekstu podnoszonymi przez uczniów kartami, to można je znaleźć TU:

Kursowe katy obrazkowe (na zdjęciu po prawej) i tak nie na wiele by się tu zdały, bo jak słychać w rytmiczance potrzebne nam są obrazki z wieloma, a nie pojedynczymi elementami. How many hats? Five hats. Nie mogę z nich „zbudować” ani tekstu rytmiczanki ani piosenki, za to do powtórki słownictwa i gier są jak znalazł. Dlatego od czasu do czasu dorabiam własne karty obrazkowe.

Kto chce zaśpiewać raz jeszcze piosenkę Happy Birthday to wystarczy kliknąć TU. Oczywiście klasycznej piosenki Happy Birthday w kilku różnych wersjach i wykonaniach także nie zabrakło, bo w październiku było sporo solenizantów. Ellie, nowej bohaterce kursu Shine On! było smutno, bo dopiero co się przeprowadziła niego jeszcze nie zna kogo mogłaby zaprosić na swoje urodziny, więc my jej zaśpiewaliśmy Happy Birthday „wręczyliśmy” jej nasze kartki urodzinowe (cards).

Co zaś do prezentu to powtórzyliśmy nazwy wszyskich zabawek, które nauczyliśmy się w klasie 1 oraz nauczyliśmy czterech nowych yo-yo, robot, puzzle i basketball. Zaśpiewasz teraz ze mną piosenkę It’s my birthday?

Lekcja integrująca matematykę i angielski to był naprawdę megafun. Przyjechał Mister Maker (Pan Robótka) i nauczył nas nazw figur geometrycznych (shapes).

A poza tym był jeszcze Dzień Kropki:

Europejski Dzień Języków:

no i przyszła do nas jesień:

I to by było na tyle relacji z naszego pierwszego w tym roku szkolnym pierwszego miesiąca naszej pracy. Nasze pierwsze w tym roku zadanie domowe (powtórkowe karty pracy) znajdziecie w teczce z angielskiego oraz w linkach w zakładce Zadania domowe na e-dzienniku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s