Klasa 3: Flags and countries

Po półrocznym niewidzeniu się z trzecimi klasami spowodowanym lockdown’em i wakacjami w tym roku szkolnym zaczęłam z nimi pracę od powtórki najważniejszych rzeczy, których się uczyliśmy w poprzednich latach. Były wszystkie nasze ulubione piosenki z Super Simple Songs, Maple Leaf Learning i the Singing Walrus dzięki którym przypomnieliśmy sobie kolory, liczby, dni tygodnia, miesiące, jedzonko, hobby i zawody. A potem najlepiej jak potrafiliśmy samodzielnie uzupełniliśmy karty All about me.

Tak jak w poprzednich latach (TU) , początek roku szkolnego to dla moich trzecioklasistów także poznawanie nowej bajkowej krainy (Treetops Kingdom) oraz nowych bajkowych bohaterów kursu Explore Treetops 3, Rachel i Bertiego.

Poznaliśmy także ludzkich bohaterów, Olivię, Kelly, Laylę, Marcina, Sunil’a i Harrego oraz kraje z których pochodzą. Były oczywiście flagi, mapa świata i moja piłka-glob.

Oczywiście zrobiliśmy także rozszerzone zadanie 4 ze strony 4 podręcznika. (Wklejka z zadaniem do pobrania poniżej).

W tym dziwnym corona-roku w każdej klasie musiałam omówić zasady bezpieczeństwa, a social distancing rules (do kupienia TU) wiszą na stałe na jednej z tablic.

Wash your hands, please pojawia zawsze, gdy wiem że dzieci będą korzystały z moich fiszek albo gier.O tak jak w zadaniu 5 na stronie 4 podręcznika, gdy zadawaliśmy sobie pytania o pochodzenie. Pilnuję także dezynfekcji przyborów szkolnych, które dzieci ode mnie pożyczają.

A co przed nami w przyszłym tygodniu? Utrwalimy nazwy krajów oraz ich flagi przerzucając fiszki na Quizlet oraz w trybie Ucz się (wielokrotny wybór). Potem, jeśli czasu nam starczy, zagramy w dopasowywanie. (Dwa ćwiczenia online są także na Treetops Funzone, TU i TU). Mimo, że mam wielką nadzieję, że się przed kwarantanną i zdalnym nauczaniem uchronimy, to jednak gry online na Quizlet, Quizizz i Kahoot będą się pojawiać zgodnie z życzeniem rodziców (i dzieci?) wyrażonym w ankiecie na koniec zdalnej edukacji także na stacjonarnych lekcjach, jako dodatkowe sprawdziany oraz jako zadanie domowe dla chętnych.

A jeśli internetu znowu w szkole zabraknie 😔, to w dopasowywanie (Memory) zagramy w wersji papierowej. (Oczywiście myjąc przedtem rączki.) Gra memory/dopasowywanie (na prośbę dzieci z trzema dodatkowymi kartami – Brazil, Russia, Japan) do pobrania poniżej.

Wykonamy też zadanie 2 ze strony 5 podręcznika, a zatem będzie też class survey dotyczący rodzeństwa. Takie zadanie wymaga interakcji w parach, więc może padnie hasło Masks on! 😷. Do kwestii noszenia maseczek w sali lekcyjnej jednak także podchodzę sceptycznie, bo widzę jak dzieci nieustannie je zakładają i zdejmują, zsuwają na brodę, miętoszą, podnoszą z podłogi, itp. itd. Tak mi się więc coś wydaje, że nie tylko nie chronią one przed czymkolwiek, ale są niezłym siedliskiem bakterii i brudu.

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 3: Flags and countries

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s