Klasa 1: At school

Strasznie trudno odpowiada się w e-dzienniku na pytania „Pani Sylwio, to gdzie jest ta gra w podręczniku?”. A zatem poniżej załączam zrzut ekranu z podręcznika otwartego na Oxford Learners Bookshelf (to tam rejestrowaliście Państwo ksiązke swoej pociechy). Podążajcie, drodzy Rodzice, za czerwoną strzałką :-).

Shine On! 1 (OUP)

Można grać w parach (np. tata-dziecko) albo solo. I nie przyjmujemy wymówek rodziców, że ja „nie znam angielskiego”. Dzieciaki też nie, a grają aż (piłka) świszczy. 🙂

Shine On! 1, Unit 1 (At school) game

Kolejka do grania w memory na lekcji była strasznie długa, więc nie zapomnijcie wpaść na LearningApps (TU, TU i TU) i pograć. Informację wraz z linkami umieściłam w zakładce ZADANIA DOMOWE oraz posłałam wiadomość przez e-dziennik.

My oczywiście w klasie zagraliśmy w papierowe Bingo. Najpierw graliśmy klasowymi kartami – reżim sanitarny 🤲🏻 zachowany, gorzej z zachowaniem dystansu społecznego. Próbujemy, próbujemy, ale dzieciaki, kurka, nie chcą się dystansować. A zatem kiedy tylko trzeba, masks on! 😷 No i nieustanna (choćby z grubsza) dezynfekcja kart obrazkowych.

Potem każdy zrobił sobie własne karty, a na kolejnej lekcji karty połączyliśmy i zagraliśmy w parach w Memory/Pairs.

Jeśli ktoś chce sobie wydrukować własne mini karty obrazkowe, link do moich kreacji umieszczam poniżej. Na kartach umieściłam dwanaście wyrazów, ale na razie uczymy się tylko ośmiu (wraz z pisownią), a w przyszłym tygodniu dołożymy kolejne cztery z podręcznika oraz nożyczki (scissors) i klej (glue).

Tak jak napisałam w broszurce, którą Państwo dostaliście 1 września, zachęcam do regularnego odwiedzania strony dedykowanej kursowi Shine on!. Na przykład w tym tygodniu można poćwiczyć nowe słówka w słowniczku obrazkowym.

Strona www dla ucznia

I jeśli się Państwo dziwią, że wszystkie zamieszczone zdjęcia są nieco dziwne (od tyłu, z boku, rozmyte), to to dlatego, że nie dopełniliśmy jeszcze wizerunkowych zgód. Jak papierkologii stanie się zadość, to pokażę kilka fajnych zdjęć z poprzedniego tygodnia, kiedy robiliśmy pacynki z bohaterami Shine on! i poznawaliśmy Megabyte’a.

See you next time!

S.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s