Klasa 2: Jaka super gra!

Tak właśnie dzieciaki zareagowały, kiedy po serii zabaw (Show me, show me, Point to ...,  What’s mising?, oraz Bingo) poprosiłam, by z miniflashcards (tym razem naprawdę w wersji super mini czyli 9 setów na A4) zrobiły sobie w parach grę planszową. W końcu tytuł rozdziału (Play time) zobowiązuje…

IMG_1928Planszówkę robi się błyskawicznie, bo na wcześniejszych etapach lekcji przygotowaliśmy sobie obrazki, które teraz wystarczy tylko ponaklejać na planszę (do pobrania TU–>PlayTime game makieta ) i gotowe, można grać i ćwiczyć. Zaletą jest personalizacja materiału dydaktycznego, bo każda gra jest trochę inna – to każda para decyduje w jakiej kolejności i ile obrazków umieści; makiety różniły się też kolorami. I jak to na grę-samoróbkę przystało można było też oczywiście pododawać swoje obrazki. W końcu słów nazywających zabawki znamy już bardzo wiele. Kilku uczyliśmy się w rozdziałach My money i My bedroom (a puzzle, comic, a poster, a computer, bricks), inne zaś w zeszłym roku (a bike, a ball, a teddy, a doll, a kite, a car, a guitar, a skateboard). tak naprawdę to zupełnie nowe są a bracelet, a racket i a Frisbee. W grę gramy grosikiem, a nie kostką żeby maksymalnie dużo razy poazywać obiekty na obrazkach.

 

IMG_1906

Jutro zaś moich drugoklasistów czeka niespodzianka, bo ich koleżanka Zosia opracowała swoją wersję planszówki, ja zaś ją skopiowałam, zalaminowałam i będę się bardzo cieszyć jak spotka się z reakcją Wow! Gra do pobrania, za zgodą autorki i jej mamy, TU –> Zosia_Playtime boardgame

ZosiaPlaytime boardgameNa odwrocie zalaminowanej planszy zamieściłam zaś moją wersję gry – tym razem wersji obrazkowo-wyrazowej, żeby z jednej strony poćwiczyć czytanie, a z drugiej utrwalać kluczowe dla tego rozdziału pytanie Have you got …? oraz odpowiadanie na nie.  Do pobrania TU–> Toys_PlayTime game. Będzie coś dla moich fast finishers.

IMG_1971

Oczywiście wór z zabawkami do zabawy w „kota a worku” też już czeka przygotowany. W końcu co to za gadanie „Ja mam (piłkę)”, bez piłki w ręku???

IMG_1968

Polekcyjne postscriptum:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s