Klasa 3: Meal times

Kocham technologię i jej nienawidzę. Z wzajemnością zapewne. Zawsze kiedy mam mało czasu coś się psuje. A to e-dziennik przez cały wieczór ma „przerwę techniczną”. A to oprogramowanie do moich podręczników (iTools) nie wiadomo dlaczego nie odtwarza filmów, choć jeszcze w zeszłym tygodniu wszystko działało cacy.

No i siedzi człowiek i albo czeka na zmiłowanie się speców z support’u albo sam coś próbuje naprawić. A czas płynie tic-tac, tic-tac

A propos tykania zegara moje trzecie klasy nauczyły się w zeszłym tygodniu jak się pyta i odpowiada, która jest godzina. A zrobiły to jak zwykle śpiewająco podczas gdy ja przekręcałam wskazówki na naszych wielkich klasowych ćwiczeniowych zegarach. Piosenka Jack’a Hartmann’a zrobiła furorę, ale ostrzegam lojalnie: melodia uzależnia, więc  może się zdarzyć, że ten czy ów będą do końca lekcji śpiewać powtarzając hip-hop around the clock, hip-hop around the clock…

W rozdziale 4 Young Treetops 3 (Meal times) oprócz godzin mamy też dni tygodnia (te zostawiłam na przyszły tydzień), nazwy posiłków (breakfast, lunch, dinner), no i generalną powtórkę rzeczy do jedzenia. Odkurzyłam zatem stos kart obrazkowych, przypomnieliśmy sobie starą dobrą piosenkę Super Simple Songs Do you like spaghetti yoghurt? (albo inna z pozostałych wersji tej piosenki) i Yes, I do / No, I don’t i pogadaliśmy o tym co kto lubi. Do znanych nam produktów żywnościowych dodaliśmy pastries (słodkie wypieki typu rogaliki, pączki), biscuits (ciasteczka), pineapple (ananas), jam (dżem), toast (tost), meat (mięso), potatoes (ziemniaki), no i cereal (musli / płatki śniadaniowe). (Swoją drogą niezły misz-masz.) Do znanych dzieciom zabaw z kartami obrazkowymi dołożyłam kilka zabaw na tablicy interaktywnej.

Maze4

W trakcie jednej z nich (matching) na tablicy powstał nam mini słownik obrazkowy,

Matching4

który następnie odtworzyliśmy sobie w zeszytach (to zamiast tradycyjnego zadania „napisz słowa w zeszycie”, Young Treetops 3 zad. 2, str. 45):

Vocab4

Tym razem nie korzystałam z gotowych mini kart obrazkowych, bo zawierają zdjęcia, które słabo się kserują. Poszukałam prostych clipartów z wyraźnym konturem, które dzieci same sobie pokolorowały. (Do pobrania TU–> YT3 Unit 4 Miniflashcards). W zeszycie na razie oznaczyliśmy buźkami co lubimy, a czego nie lubimy jeść. Zdanie z tymi elementami zbudujemy robiąc zadanie 2 w zeszycie ćwiczeń (str. 34).

A poza tym oczywiście jako pokłosie lekcji Schools in Britain dzieci pochwaliły się swoim zadaniem domowym czyli projektami mundurków. Dziwiły się przy tym ogromnie, że prac tych nie zbieram ani nie poprawiam im błędów. Zanim stempelkowy kciuk poszedł w górę, każde z dzieci musiało przeczytać na głos to co na karcie samo napisało, a jak czegoś tam brakowało (zazwczaj a/an) albo było w złej kolejności (black a t-shirt / a t-shirt black zamiast a black t-shirt) to dokonać auotokorekty. Tak, tak. Wielkimi krokami zbliża się koniec edukacji wczesnoszkolnej i czas się usamodzielnić.

Ss uniforms

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s