Klasa 2: Food and drink

Rozdział Food and drink w Young Treetops 2 to jeden z moich ulubionych, a piosenka Popcorn Song z tego rozdziału to według mnie istny majstersztyk.

W zeszłym tygodniu powtórzyliśmy znane nam słówka dotyczące jedzenia (carrots, crisps, cakes, grapes, water, orange juice, chocolate, apples, bananas) i dodaliśmy osiem nowych.food0

Żeby je utrwalić zrobiliśmy nie tylko ćwiczenia w podręczniku i zeszycie ćwiczeń, ale przede wszystkim wiele zabaw z kartami obrazkowymi, w tym Bingo (dodaliśmy tylko cztery słówka z zeszłego roku żeby mieć tych kart trochę więcej).

bingo

Dopasowywaliśmy też wyrazy do obrazków na tablicy multimedialnej

food-2

a potem na wyścigi na zwykłej: food

A na koniec zagraliśmy w Memory, najpierw „multimedialnie”, a potem tradycyjnie w parach łącząc dwa zestawy mini kart obrazkowych:

memory

Ale „wisienką na torcie” był ten fragment lekcji, w czasie którego robiliśmy popcorn. Prezentację słów piosenki Popcorn Song jak zwykle zilustrowałam odpowiednimi gadżetami – stalowym zabawkowym garneczkiem, opakowaniem po popcornie, suchymi ziarenkami kukurydzy, które po wsypaniu do garnka ładnie w nim stukają , no i ma się rozumieć, trzema pudłami zrobionego wcześniej popcornu, po jednym na klasę. Popcorn song to śpiewana instrukcja jak w tradycyjny sposób (bez mikrofalówki) zrobić prażoną kukurydzę, więc aż się prosi o nauczanie multisensoryczne, ze zmysłem węchu i smaku włącznie. Tak jak i w zeszłym roku powiedziałam dzieciom, że jeśli wszyscy będą ładnie śpiewać to być może temperatura w moim garneczku wzrośnie na tyle, że popcorn się naprawdę zrobi. Motywacja była tak wielka, że popcorn zaczął strzelać już w czasie drugiego śpiewania. A zatem: Let’s have a popcorn party!

popcorn

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s