Klasa 1: Feeling Good

„Hello, hello. It’s English time…” rozbrzmiewało w tym tygodniu po raz ostatni w tym roku szkolnym. Pogoda iście wakacyjna, w salach po 40 stopni Celsjusza. I’m sooo hot. 🥵 A wy? And you? How are you today? Are you thirsty or hot?

Czy tez nadal wszyscy happy, jak na naszych rysunkach?

W tym tygodniu robiliśmy podsumowanie całego roku szkolnego i oczywiście znajomość słówek z ostatniego (najświeższego) rozdziału była imponująca. Wszyscy na wyrywki wymieniali nasze słówka z rozdziału 8 i odpowiadali na pytanie o samopoczucie.

Picture dictionary

Oczywiście całą listę słówek z rozdziału 8 Feeling good (wraz z wymową) znajdziesz na Stronie Ucznia do kursu Shine on! TU.

To, że tak wszystkim ładnie wchodziły słówka do głowy, to wielka to zasługa całej kolekcji gier i zabaw z tego rozdziału – na komputerze i w papierze.

Jak już rozbiliśmy kółeczko z buźkami (Faces Wheel) to fajnie było na początku lekcji pokazywać na nim jak się mamy.

Trochę nam zdjęli covidowe obostrzenia, więc dzieci zaczęły jeździć na wycieczki i nie wszystkie lekcje się odbyły. Ale trzy grupy miały okazję pograć w moją Emoji Memory, która bardzo się podobała dzieciom na kółku języka angielskiego, więc wykorzystałam ją i na regularnych lekcjach. Oczywiście takimi kartami można grać w Bingo, Lotto, albo zbierać czwórki w Happy Families, pod warunkiem że się wydrukuje tyle zestawów ile potrzeba.

Gra jest do pobrania poniżej, do druku w kolorze, 9 kart na A4.

Pierwsza strona zawiera słownictwo ćwiczone w Shine On!1, ale dzieciaki są tak obznajomione z emotkami, że bez problemu można było im dorzucić w drugiej lub trzeciej rundzie kilka dodatkowych słówek: surprised, sick, cool, scared, worried, no i oczywiście ukochany przez wszyskich „głupotek” – goofy.

W zapamiętywaniu słówek oczywiście bardzo też pomogły nam piosenki i rytmiczanki, jak ta z początku rozdziału.

oraz przewodnia do rozdziału pt. How are you today? Wideo do piosenki znajdziesz oczywiście w e-podręczniku i TU.

No i (last but not least) ulubiona przez wszystkich noisy (hałaśliwa) Rum-Pum-Pum song.

Obojętnie czy włączysz wersję karaoke czy zwykłą, większość dzieci śpiewa cały repertuar z Shine On! Oczywiście pod warunkiem, że mają ochotę 😫 Niestety z ochotą było w tym tygodniu kiepsko, wszyscy raczej leżeli pokotem na dywanie, bo upał był straszliwy. So hot! 🥵

Całe szczęście, że lekcję 6 z podręcznika, na której zorganizowaliśmy sobie regularny WF, udało się nam zrobić przed falą upałów.

Wycisk dzieci dostały i za pomocą gry Ready, Set, Move! jak i kręcąc specjalnym kółeczkiem z ćwiczeniami. Po pięciu minutach takiego wycisku słówka press-ups (pompki) mieli dosyć już wszyscy. 😮‍💨

I’m tired! -says Ala

Jeszcze tylko historyjka na kanwie bajki Ezopa Tortoise and Hare (u nas w podręczniku Tortoise and Rabbit) w wersji opowiadanej, śpiewanej i czytanej.

I to już prawie koniec. Jeszcze tylko nakleimy Megabyte’owi upragniony, ostatni klejnot na obrożę …

…odbierzemy upragniony certyfikat ukończenia pierwszego poziomu Shine On!1 (w moich klasach w wersji bookmark (zakładki do książki) z gratulacjami na jednej, a słówkami z kursu na drugiej) i …

… i możemy wyruszać na wakacje. See you in September! Happy summer holidays!

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 1: Feeling Good

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s