Klasa 0 i 1: Colours boardgames

Właśnie rozpoczynam z przedszkolakami rozdział 2B, a wraz z nim zimowe kolory, a za moment to samo będę „przerabiać” z pierwszakami, więc kilka dni temu opracowałam nowe gry planszowe, by ten materiał poćwiczyć. Przy okazji udostępniam także moją grę na jesienne kolory (rozdział 1B), o którą kiedyś ktoś mnie prosił na Facebook’u, a ja zapomniałam (sorry!)

W pakiecie cztery gry (do pobrania TU–> Four colours boardgames). Pierwsza to właśnie jesienne kolory z Treetops Starter i Explore Treetops 1: red, orange, green, brown, yellow oraz liczenie od 1-5 na kostce. Gram jednak grosikiem (reszka = jedno pole, orzełek = dwa pola do przodu), by gra trwała trochę dłużej. Żeby nie marnować drugiej strony zalaminowanej karty, na drugiej stronie wydrukowałam mini finger twister z materiałów nauczcielskich do Treetops Starter.

Autumn games

Druga gra jest podobna – ty razem ćwiczymy zimowe kolory (white, black, purple, pink, blue) oraz budowanie prostych fraz typu three blue socks. Dla „szybciochów”, tym razem na odwrocie gra z TpT na różne kolory.

winter games

Skoro już siedziałam przy komputerze to opracowałam podobną grę dla pierwszaczków. Dla większości moich uczniów nazywanie/rozpoznawanie kolorów to powtórka z przedszkola, więc dołożyłam im na odwrocie także formę pisaną (słowa). Ponieważ to dopiero początki naszej przygody z czytaniem po angielsku, dla ułatwienia słowa są zakodowane kolorystycznie. Gra jest bardziej rozbudowana (=czasochlonna), więc tym razem grając rzucamy kostką. Enjoy!

Colours games_1st graders

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s