Klasa 3: Round up 4 – Meal times

Dzieci demokratycznie dzisiaj zagłosowały, że sprawdzian chcą pisać jutro/w piątek, a nie za tydzień, kiedy to udamy się na Wielkie Jajeczne Polowanie (Great Egg Hunt). Komu było mało powtórki przy okazji pisania bloga oraz dzisiejszego Round up 4 (str. 52-53 w podręczniku, str. 66, 40 i dla chętnych 39 w zeszycie ćwiczeń) (to niech dokładnie zastanowi się nad swoimi odpowiedziami na następujące pytania:

Kryteria sukcesu

(Arkusz do pobrania TU–> Kryteria sukcesu roz4)

Podawanie godziny oraz słówka z roz. 4 oczywiście ponownie można poćwiczyć na Duolingo tinycards (TU i TU), ale nie zapomnijcie także powtórzyć pisowni liczb 1-12, bo w pierszej klasie zdecydowanie mniej pisaliśmy i może ktoś zapomniał.

 

Spore problemy dzieciom zawsze sprawie łączenie przemieszanych elementów, więc dzisiaj zrobiliśmy z tego ćwiczenia Live Jumbled Sentences: połówki pytań/zdań dosłownie łączyły się w pary. Pamiętacie niektóre z nich?

Jumbled_live

Innym „polem minowym” jest odpowiadanie na pytanie „Co masz na śniadanie/lunch/ obiad?”. Dzieci zawsze twierdzą, że „różnie”. Na sprawdzianie to jednak nie przejdzie -choć jedna przykładową odpowiedź muszą mieć „pod ręką”. O to np. odpowiedź mojego syna: I have pretzel, cheese, baby carrrots and sausages. I hate butter! I hate sandwiches!

logo

 

 

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 3: Round up 4 – Meal times

  1. Hej:) Bardzo lubię Twoją stronę:) ZAglądam czasami w poszukiwaniu inspiracji:) Powiedz czy te karty sukcesu to tworzysz sama?
    Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s