Big pants, small pants

Dziś na kółku czytelniczym Reading is FUNdamental zaroiło się od … majtek. Gatki, gaciory, majtasy. Gładkie, w kropki, paski, króliczki. Dla bogartych i dla biednych. A to wszystko za sprawą jednej z moich ulubionych książek dla dzieci, Pants i More Pants Giles’a Andreae i Nick’a Sharratt’a.

coversUwielbiam czytać tę gaciową opowieść i patrzeć jak dzieciaki reagują na nią – jak chichoczą albo turlają się ze śmiechu; jak przełamują taboo nierozmawiania o bieliźnie i tym co, wiadomo, ona zasłania :-). Niektóre strony (np. hairy pants – włochate majtki, spaghetti pants, czy też pierdzigatki) niedomiennie wzbudzają powszechną wesołość. No, ale hitem hitów jest oczywiście strona bez majtek.

No pants.jpg

Kto nie zna tych uroczych książęczek to może pierwszej części Pants posłuchać w wersji śpiewanej i granej na grzebieniu (link). Super cool!

Na zdjęciu powyżej oryginalne okładki książek. Ja na zajęcia przynoszę jubileuszowe wydanie dwa w jednym.

last page.jpg

A ponieważ ostatnia strona More Pants zachęca dzieci do twórczości własnej („Why don’t you make up some more?”), no to zakasaliśmy rękawki i wymyśliliśmy więcej fantastycznych majciorów: brytyjskich, piłkarskich, bożonarodzeniowych, śnieżynkowych… Są nawet majtki Facebook’owe 🙂 Zresztą sami zobaczcie!

’cause reading is FUN!

Display

PS. Wiele dodatkowych materiałów (kolorowanki, karty obrazkowe, karty pracy, maty, banery etc.) pomocnych przy realizacji tych zajęć można znaleźć na Sparklebox i Twinkl. Thanks!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s