Klasa 2: She’s got a skatebaord

Ja tam nie wiem jak to jest. Im więcej wolnego, tym mniej czasu na wszystko. I ja i dzieciaki zupełnie się wybijamy z tych szkolnych kolein.  A zatem, dawaj! czas nadrobić zaległości.

Co ja tam robiłam z drugimi klasami przed majówką? Niech no pomyślę…  A! Razem z Gusem śledziliśmy Archie’go i Kitty i nauczyliśmy się jak powiedzieć, że on coś ma (He’s got a skateboard) i że ona coś ma (She’s got a kite). A potem ruszyliśmy na badania terenowe i dowiedzieliśmy się jakie zabawki mają nasi koledzy i koleżanki. Materiały do tych lekcji w zeszłorocznym wpisie (TU), poniżej tegoroczna fotorelacja.

Ostatnio wraz z historyjką o Archie’m i Gus’ie (TU) opisywaliśmy co kto ma: I’ve got a bike, I’ve got a skateboard. Taki też był nasz punkt wyjścia do lekcji 4 i 5: powtórzyć przy pomocy worka z gadżetami, kart obrazkowych i wyrazowych nazwy zabawek, a potem powiedzieć co się ma.

ive gotPotem patrząc na obrazek w podręczniku (str. 47) opowiadaliśmy co ma Archie i Kitty. Dzieci strasznie śmieszą te moje tablicowe kolaże. Zupełnie nie wiem dlaczego 😉 A tak na serio to idea jest taka, żeby dzieci zobaczyły jak z leksykalnych puzzli buduje się zdania. Jak je ustawić względem siebie, co należy dodać, co zmienić.tablica3Bawić się zdaniami można też na tablicy multimedialnejtablicai w zeszycie ćwiczeń.

tablica2Wszystko po to by na deser wiedzieć jak samodzielnie takie zdania utworzyć, zapisać w zeszycie i jeszcze pięknie zilustrować:zeszytAlbo i nie:

suvery nth

A na kolejnej lekcji obwieszaliśmy nasze Treetops’owe pacynki sprzętem i mówiliśmy co mają. Po jednym zdaniu o Holly i Bud’zie zapisaliśmy na tablicy.Holly.jpgZ pacynek przerzuciliśmy się na dzieci, słuchaliśmy co one mówią i klikaliśmy w obrazki z zabawkami, które mówiły, że mają. survey prepPowtarzając słówka z roz. 6 powiesiliśmy karty na tablicy w takiej kolejności, by potem wykorzystać je do zadania ze str. 48 w podręczniku. W wersji książkowej mieliśmy kłaść żetony na podręcznik. Ja przekopiowałam tabelę na wklejkę (TU), żeby dzieci mogły na niej pisać odpowiedzi. Po jednym odsłuchaniu nagrania, poprosiłam by jedno z dzieci robiło klucz do zadania na tablicy, a reszta ponownie słuchała i sprawdzała czy wszystko jest okay.survey listenPotem z pomocą dwojga ochotników zademonstrowałam o co chodzi z zadaniem typu class survey i jak należy zadając pytania (Have you got a skateboard?) i uzyskując odpowiedzi (No, I haven’t. Yes, I have.) wypełnić kolejne dwa rzędy tabelki.survey1No i ruszyliśmy na sondaż klasowy:Surveya wyniki skrupulatnie zapisaliśmy na karteczce, którą potem opisaliśmy w zeszycie.survey2

A na kolejnej lekcji przygotowywaliśmy się do sprawdzianu czyli rozbiliśmy Round up 6. Ale o tym, jak i o samym sprawdzianie, napiszę we wtorek.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s