Klasa 2: Jesień idzie …

U nas jeszcze temparatury zwrotnikowe (It’s soooo hot!), ale do Treetops Town zawitała już jesień. Podobnie jak w zeszłym roku (opis TU) i w tym roku także na rowerkach i deskorolkach dojechaliśmy bezpiecznie (safely) do szkoły. Oczywiście w kaskach (helmets on)! Nad naszym bezpieczeństem przy przechodzeniu przez pasy (a zebra crossing) czuwały dwie „panie agatki” (lollipop ladies) – Oliwia (2a) i Szymek (2d).

autumn-song-yt2

W klasie pojawiły się też nasze star charts – plakaty, na których będziemy zbierać gwiazdki za aktywność na lekcji. Ciekawe kto uzbiera ich najwięcej we wrześniu?

star-chart2

Wklejka do zeszytu, z którą pracowaliśmy na lekcji (cztery nowe słówka dotyczące jesieni) znajdziecie Państwo w zeszłorocznym opisie lekcji TU).

autumn_ex2

Za to świeżutkie videoke do piosenki z Young Treeops 2 pt. Autumn, która nie należy do najłatwiejszych, bo jest napakowana nowym słownictwem, można będzie przez jakiś czas pooglądać (and sing along) poniżej. Niestety po konwersji z PPT na QuickTime trochę szwankuje chronometraż. Postaram sie to poprawić, if I finally find time… ;-(

Dla niecierpliwych piosenka w formacie pptx do pobrania TU–> yt2_autumn-song_pokaz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s