Uaktualniona strona z Poradnikami

poradnikiUaktualniłam dzisiaj podstronę „Poradniki dla rodziców” dodając te do Treetops  2, Treetops 3 i nowego Young Treetops 1. I tak je czytając przyszło mi do głowy, że trochę szkoda, że Oxford University Press tylko opowiada jak pracować w domu z dziećmi. Po liczbie ściągnięć moich materiałów sądzę, że rodzicom przydałoby się więcej darmowych materiałów dodatkowych, gotowych do wydrukowania i wykorzystania w domu. Macmillan (rękoma Carol Read, Mark’a Ormerod’a i Ewy Piotrowskiej) do swojego wiodącego kursu Tiger już przygotował (darmowy!) zeszyt ćwiczeń, Tygrys w moim domu, z dodatkowymi zadaniami do wykonania w domu z rodzicami. To taki ładny gest w stronę nauczycieli, którzy sygnalizowali, że po reformie wprowadzającej podręczniki wieloletnie ubyło im wiele ćwiczeń, które właśnie robili w książce ucznia. Zostało tylko to co w ćwiczeniach. Z czego zatem zadawać pracę domową? Ile można dodatkowo uczniom kserować? Jaka jest „żywotność” takich kserówek? Czy można do nich łatwo wrócić po paru lekcjach?

IMG_6575Drugą nowością Macmillan’a będą zeszyty, w których obok  normalnych zeszytowych kartek, będą także częściowo zadrukowane, wypełnione zadaniami. To z kolei ukłon w stronę 6-7-latków, dla których przerysowywanie czy przepisywanie z podręcznika (w którym nic pisać nie można) jest bardzo żmudne i czasochłonne. Ja takie właśnie zeszty pracowicie wyklejam z moimi dzieciakami i oczywiście „gotowca” bym przywitała z otwartymi ramionami. Mogę nawet przyłożyć rękę do jego tworzenia. (Piszę na wypadek gdybyśmy tu byli na tej stronie podpatrywani przez Oxford University Press 😉).

Jedyny „mały” problem to jak zwykle money. money. Taki specjalny zeszyt jest w produkcji znacznie droższy niż zwykły zeszyt w trzy linie – Macmillan wycenił go bodaj na około 10 złotych. Skoro podręcznik jest darmowy, zeszyt ćwiczeń także, zwykły zeszyt kosztuje kilkadziesiąt groszy, to należy zadać pytanie (i to przed podjęciem decyzji o tworzeniu takiego zeszytu) ilu rodziców da się namówić na jego kupno? Czy wystarczającym będzie powód, że dzięki niemu ich dziecko będzie się mniej stresowało tym, że nie wie jak i gdzie tę kopertkę z kartami obrazkowymi wkleić, albo w którą stronę wkleić kartę pracy, żeby udało się zeszyt zamknąć?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s